Aktualności
Posted By Admin

Obrót Bitcoinem zakazany? Indie mają na to pomysł!


Największa demokracja może zdelegalizować właśnie prywatne kryptowaluty i wprowadzić wszem i wobec cyfrowy pieniądz banku centralnego. Obrót Bitcoinem stanie się zakazany?

Bitcoin i przyjaciele mogą niebawem zacząć zmagać się z poważnymi problemami przede wszystkim w Indiach. Media donoszą, że niższa izba tamtejszego parlamentu zamierza wprowadzić pewne przepisy. Te zdelegalizują prywatne kryptowaluty w tym kraju. Przewiduje się jednak w międzyczasie pewne wyjątki, które miałyby pomóc promować technologię blockchain. W efekcie tak właśnie mógłby rozpocząć się wstęp do stworzenia przez Indie cyfrowej waluty banku centralnego.

obrót bitcoinem

Obrót Bitcoinem się kończy?

Tymczasem, projekt nowego prawa przewiduje przede wszystkim nowe ramy. W nich mógłby powstać oficjalny cyfrowy pieniądz. Jego kreatorem byłby Bank Rezerw Indii. Co ciekawe, spór wokół kryptowalut trwa w tym kraju od kilku lat i rozstrzygał w nim nawet sam Sąd Najwyższy.

Wątpliwości jednak wciąż wiszą w powietrzu. Władze chcą podjąć się zamknięcia tematu zmianą prawa. Jednak to mogłoby wpłynąć na lokalnych przedsiębiorców trudniących się tzw. wydobyciem kryptowalut czy obrotem nimi właśnie.

Więc decydując się na delegalizację obrotu Bitcoinem –  władze Indii chcą utrzymać kontrolę nad sektorem finansowym. O tym mówią też inni przedstawiciele branży.

O krytyce Bitcoina przez samą szefową EBC możecie przeczytać więcej tutaj: Bitcoin musi się globalnie uregulować!


View Comments
There are currently no comments.