Aktualności
Posted By Admin

Nowa identyfikacja wizualna Tpay


Marka Tpay.com, przed laty znana jako Transferuj.pl, należąca do spółki Krajowy Integrator Płatności S.A., przeprowadziła rewolucję w identyfikacji wizualnej swojego systemu transakcyjnego.

Nowy design loga nie powinien nikogo dziwić – dotychczasowy nawiązywał swoją stylistyką do tego, które funkcjonowało jeszcze pod pierwotnym adresem – transferuj.pl.

Co warte dodatkowego zauważenia, Tpay zrezygnował także z komunikacji domeny w swoim logo. Zniknęło z niego „.com” z dopiskiem „The way to pay”, które zastąpione zostało frazą „zaufane płatności„.

Zmiana identyfikacji wizualnej to z całą pewnością kolejny duży krok w kierunku rozwoju swojej platformy. Nie da się nie zauważyć, że w czasie kiedy wiele systemów płatności przeżywa proces względnej stagnacji (którą ożywiają jedynie takie hity, jak np. wdrożenie Apple Pay), Tpay ewidentnie prze naprzód w swoim rozwoju, a nowa i bardzo nowoczesna identyfikacja jest tego istotnym podkreśleniem.

W kontekście zmiany identyfikacji Tpay zastanawia nas przy okazji, czy „nowa marka”, której identyfikacja nie jest jeszcze przyswojona przez szarego konsumenta, wpłynie na konwersję sklepów online. Wszak przy wielu oszustwach, o których słyszy się na codzień, część mniej (a może właśnie bardziej?) świadomych konsumentów może zrezygnować z finalizacji płatności, jeżeli zostanie przekierowany na bramkę płatniczą, której nie zna. Jeżeli sprzedajecie za pośrednictwem Tpay i macie jakieś wnioski na ten temat – dajcie znać!

Przeczytaj także: Nowe prowizje na Tpay – czy na pewno korzystniejsze?


View Comments
There are currently no comments.