Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Kurs BTC leci w górę! Jak długo to potrwa?


Kurs BTC zbliża się właśnie do 63 tysięcy USD – czyli ponad 240 tysięcy złotych. Kapitalizacja całego rynku BTC zbliża się do 1,2 bln USD. Zyskują także w międzyczasie także inne kryptowaluty, na przykład Ethereum i XRP.

Tymczasem, interesujący jest przypadek XRP – kryptowaluty opracowanej przez Ripple. Kilka miesięcy temu doszło przecież do załamania kursu w efekcie działań Amerykańskiej komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Ta zarzuciła wówczas Ripple, że emisja XRP sprzed lat powinna być formalnie zarejestrowana. Tak jednak nie było.

W efekcie, to właśnie doprowadziło do deprecjacji kursu XRP i obaw, że Ripple niebawem usunie się w cień. Na razie jednak to się nie zanosi.

Ripple odpowiedziało SEC, następnie z kolei sprawa trafiła do amerykańskiego sądu, który w odczytywanym przez społeczność krypt.

Czytaj też: Revolut będzie miał autorskie terminale płatnicze!

kurs btc

Kurs BTC też odnotowuje mocne wzrosty

Tymczasem, na ten moment za 1 BTC należy zapłacić 62 USD, a jego łączna kapitalizacja to już ponad 1,17 bln USD. Co ciekawe, jeszcze nie dalej jak parę dni temu ten przekroczył 1 bln USD. W efekcie, sprawy przybrały szybki obrót i można śmiało mówić o tym, że rynek jest w ostrej fazie wzrostu.

Ale faza ostrego wzrostu może w międzyczasie szybko zmienić trend. W efekcie stać się fazą… dramatu.

Cyfrowy juan testowany przez Chiny!

Ludowy Bank Chin pracuje właśnie nad autorską cyberwalutą. Cyfrowy juan miałaby posiadać dodatkowo wbudowany mechanizm ograniczający jej datę ważności.

Co ciekawe, celem miałoby być pobudzanie konsumpcji i inwestycji. W międzyczasie jednak pojawiają się opinie, że to krok za daleko w zakresie kontroli obywateli. Może mieć, w efekcie, poważne reperkusje w handlu międzynarodowym.

Czytaj też: Fintech Ramp – dwa lata, a już jednorożec!


View Comments
There are currently no comments.