Aktualności
Posted By Admin

Kryptowaluty w Revolut już do kupienia!


O tym, że Revolut bawi się w kryptowaluty mówiliśmy już nie raz. Teraz jednak fintech dodał do oferty kolejną cyberwalutę pt. Stellar Lumens. To z kolei oznacza, że w aplikacji można już zakupić aż.. sześć walut cyfrowych!

Wśród nich są na przykład Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy XRP. Wciąż jednak to za mało i Revolut zamierza sukcesywnie dołączać do portfolio kolejne kryptowaluty!

Na razie, klienci fintechu mogą wymieniać do 30 walut FIAT bezpośrednio na 6 rodzajów kryptowalut. Te z kolei mogą być przechowywane w aplikacji lub sprzedane od razu.  NAdto, aplikacja pozwala na ustawienie alertów cenowych, gdy wybrana kryptowaluta osiągnie wartość, której oczekujemy.

kryptowaluty revolut

Grubsze kryptowaluty w Revolut!

Tymczasem, dołączenie nowej kryptowaluty do oferty wynika z kosmicznego niemal popytu na tę walutę.

Stellar to sieć open-source dla walut i płatności. To jednak nie wszystko, ponieważ ta ma umożliwiać tworzenie i przesyłania, a nawet cyfrowy handel, wszelkiego rodzaju walutami. To wszystko po to, by finansowe systemy świata mogły współpracować w ramach jednej sieci.

Stellar Lumens to jedna z 15 kluczowych kryptowalut na świecie, której łączna wycena przewyższa obecnie 1,2 miliarda dolarów – tłumaczy brytyjski fintech w komunikacie.Revolut zaoferował ekspozycję na kryptowaluty w grudniu 2017 roku, aby udostępnić je wszystkim osobom zainteresowanym handlem walutami cyfrowymi. Od tego czasu, funkcja stała się popularną usługą na platformie Revolut, a ostatnio firma przekazała klientom prawo własności przechowywanych kryptowalut.


View Comments
There are currently no comments.