Aktualności
Posted By Admin

Konto bankowe przez kuriera? Panu na razie podziękujemy…


Konto bankowe przez kuriera – podpisy i inne interakcje właśnie podjęły się zawieszenia. Panu kurierowi już podziękujemy. Co więcej, decyzja wynika z zagrożenia niesionego przez koronawirusa.

Przede wszystkim mBank, PKO i Santander zawiesiły możliwość zarówno aktywacji, jak i zakładania rachunków podpisywanych w obecności kurierów.

A ponieważ ci narażeni są zdecydowanie bardziej niż my, marzący o koncie bankowym – zmiana procedur w firmie Inpost stała się faktem.

konto bankowe przez kuriera

W międzyczasie, jak pewnie się domyślacie, banki uniemożliwiły weryfikację tożsamości klientów zakładających rachunki, zgodnie z przepisami. 

Dlatego też konto bankowe przez kuriera, a w zasadzie jego odsunięcie na jakiś czas potwierdził rzecznik Inpostu.

Co więcej, zaznacza, że decyzję podjęli partnerzy wspólnie.

Ponadto, same banki także potwierdzają tę sytuację. Jednak, by wciąż być blisko klienta – dają nam dodatkową alternatywę.

Wciąż możliwe jest natomiast otwarcie rachunku przy pomocy wideoweryfikacji w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej 

Ewa Krawczyk z biura prasowego Santander Banku.

Jednak, gdyby bank nie robił Wam aż takiej różnicy, na ten moment wciąż możecie spotkać się z kurierem z papierami.

A to przede wszystkim dlatego, że tę możliwość jeszcze oferuje na przykład Credit Agricole, Millennium czy ING.

W międzyczasie, banki umożliwiają nam także szereg innych możliwości, by jak najlepiej chronić się przed koronawirusem. W efekcie czego uruchomiły na przykład płatności bez PINu do aż 100 PLN.


View Comments
There are currently no comments.