fintech
Posted By Admin

Konkurencja Robinhooda szaleje z dofinansowaniem


Konkurencja Robinhooda – fintech Public.com – pozyskał właśnie 220 mln dolarów dofinansowania. Spółka wyceniana jest już na 1,2 mld USD.

Ostatnie tygodnie równają się mocniejszemu zainteresowaniu fintechami inwestycyjnymi. Robinhood na przykład pozyskał na początku roku 2,4 mld USD. To wszystko w efekcie szaleńczego handlu i podbijania akcji GameStop. 

Czytaj też: Firma Robinhood szuka doradców na giełdę

konkurencja robinhooda

Konkurencja Robinhooda – Public.com idzie jak burza

Tymczasem konkurencja Robinhooda, Public.com, otrzymała właśnie 220 mln dolarów dofinansowania. Stąd wycena ogólna na poziomie 1,2 mld USD. Firma zajmuje się przede wszystkim akcjami bez prowizji.  W ramach aplikacji użytkownicy tworzą swego rodzaju społeczność inwestycyjną. W efekcie mogą dzielić się obserwacjami jak na platformach społecznościowych.

Public.com cieszy się już wyceną na poziomie 1,2 mld USD.

Od początku działalności Public.com pozyskał 310 mln dolatów dofinansowania. Za wsparcie odpowiadają tutaj inwestorzy pokroju Tiger Global Management, Accel Partners, Dreamers VC.

W sumie od początku działalności Public.com pozyskał 310 mln dolarów dofinansowania. Wsparcia udzielili tacy inwestorzy jak Tiger Global Management, Accel Partners, czy Dreamers VC (fundusz należący do aktora Willa Smitha). Fintech zamierza wykorzystać środki na rozwijanie nowych funkcji – chodzi m.in. o handel kryptowalutami, czy możliwość utworzenia powtarzalnych zleceń.

Czytaj też: Kody QR w Revolut już są!


View Comments
There are currently no comments.