Systemy płatności
Posted By Admin

KNF dołącza do Global Financial Innovation Network


KNF – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego został właśnie członkiem Global Financial Innovation Network. Organizacja ta zrzesza ponad 60 instytucji z całego świata zajmujących się wspieraniem innowacji finansowych. 

Dodatkowo jest także platformą współpracy i wymiany doświadczeń między regulatorami rynku finansowego. 

Czytaj też: KIR: przelewy eskpresowe liczą już 11 mln – Polacy w sierpniu zaszaleli!

 Global Financial Innovation Network

KNF dołącza do Global Financial Innovation Network (GFIN)

Tymczasem, wśród narzędzi wspierających biznes są także pilotaże dla firm planujących przetestowanie innowacyjnych produktów, usług i modeli biznesowych w zróżnicowanym otoczeniu regulacyjnym. Dodatkowo, w obszarze prac znalazły się także na przykład zagadnienia rozwiązań innowacyjnych narzędzi Suptech i Regtech, wspierających wykonywanie zadań z zakresu nadzoru i compliance.

Czytaj też: Salwador akceptuje Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy!

W międzyczasie, warto także przypomnieć, że w lipcu bieżącego roku KNF przedstawił także strategię na najbliższe lata – do 2025 roku. W dokumencie zawarto, co ciekawe, uwagę na wyzwania dla rynku finansowego i, dodatkowo, przedstawił główne cele strategiczne. Mowa na przykład o bardziej proaktywne działanie nadzoru, skuteczniejsze i efektywniejsze wykorzystywanie danych i lepsze zarządzanie organizacją.

Z kolei w sierpniu KNF opublikował stanowisko dotyczące mediów społecznościowych wykorzystywanych przez podmioty nadzorowane i osoby zatrudnione w tych podmiotach. Ma to być reakcja KNF na coraz częstsze wykorzystywanie social mediów przez firmy z sektora finansowego.

Czytaj też: Raport eService: jak pandemia wpłynęła na zwyczaje zakupowe w Polsce?


View Comments
There are currently no comments.