Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Klarna uodporniona koronawirusem?


Koronawirus nie taki zły, jak go malują? A przynajmniej nie dla fintechu Klarna, którego odroczone płatności wciąż cieszą się popularnością.

W dobie społecznego dystansowania szwedzki fintech  wyceniany jest na 5,5 mld dolarów, co zapewniło mu 5 miejsce na liście Disruptor od CNBC.

Do trzech razy sztuka – Klarna najbardziej innowacyjna

Tymczasem, CNBC już trzeci raz podjęło się uznania Klarnę za najbardziej innowacyjny fintech świata. Więc musi coś w tym być. Co więcej, w zasadzie nic w tym dziwnego patrząc pod kątem minionego roku dla spółki.

Klarna zdobyła wówczas blisko 8 mln klientów w samym USA. Łącznie z kolei może się pochwalić już pokaźną listą z 85 mln pozycji.

Te pochodzą  przede wszystkim  Europy. Jednak klienci to nie wszystko, co Klarna sobie liczy w takich ilościach. Z większych liczb przytoczyć należy także ilość partnerów, których jest blisko 200 tys. Wśród nich na przykład H&M czy Sephora.

Nadto, sama idea odroczonych płatności, jaką oferuje Klarna okazała się cieszyć zainteresowaniem aż 1,7 mln razy w Stanach! 

Jednak ta wciąż nie zamierza zwalniać. Dlatego też na początku czerwca uruchomiła program Vibe. Ten lojalnościowy dodatek oferuje klientom dostęp do ofert specjalnych.

klarna

Klarna wie, gdzie uderzyć

Tymczasem, nastał okres,  w którym większość z nas korzysta z zakupów e-commerce. W efekcie odroczone płatności to jedna z ciekawszych opcji.

A ponieważ pandemia dodatkowo przyczynia się do ów zakupów – zamknęła nas w domach i skierowała do internetowych alternatyw – klienci chętniej przechadzają się wirtualnymi alejkami.

Co więcej, sama Klarna dzieląc się informacjami o transakcjach dowiodła, że teraz nie kupujemy już tylko jedzenia i karmy dla psów online. Teraz robimy tam kompleksowe zakupy – na przykład narzędzia, obuwie czy gry.

Klarna jest ostrożna

Jednak spółka utrzymuje, że mimo znacznego wzrostu obrotów, jakim ta cieszy się w ostatnim czasie – nie obsługuje ryzykownych klientów. Na przykład tych, o niższym scoringu.


View Comments
There are currently no comments.