Płatności online
Posted By Admin

Gdy pandemia trwa, płatności online zwyciężają


Elavon postawił na badania, które udowodniły, że płatności online to przyszłość! Celem było  jednak sprawdzenie zmian nawyków zakupowych Polaków podczas pandemii.

Elavon to jeden z największych operatorów terminali płatniczych na naszym rodzimym rynku. Badanie, o którym mowa dopełniło się w maju tego roku, a dotykało przede wszystkim nawyków zakupowych nas, Polaków, podczas epidemii.

W międzyczasie jednak okazało się to, czego należało spodziewać się już od dawna. Blisko 100% ankietowanych stwierdziło, że w okresie pandemii robi zakupy online.

To jednak zupełnie nas nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że ankietowano internautów. Jednak blisko połowa  z nich stwierdziła, że zwiększyła wydatki online, a tylko 9%, że je zmniejszyło w tych trudnych czasach.

płatności online

Płatności online mają szybszy puls

Tymczasem, badanie Elavonu dotyczyło także samego podejścia respondentów do płatności zbliżeniowych. Blisko 60% twierdzi, że po zakończeniu pandemii zamierza zdecydowanie częściej korzystać z kart czy zbliżeniowych alternatyw płatności.

Wciąż jednak są i tacy, którzy nie planują zmieniać podejścia i płatności, którymi się posługują odpowiadają im najbardziej (29%).

W efekcie pandemii zmieniły się także nieco priorytety związane z wydatkami po zniesieniu ograniczeń. Teraz, coraz chętniej, mamy ochotę przeznaczać te pieniądze na spędzanie czasu poza domem.

Tutaj blisko dwie trzecie ankietowanych podjęło się stwierdzenia, że te środki chcą przeznaczyć na przykład na jednodniowe wycieczki czy restauracje i dłuższe wyjazdy.

Drugie miejsce z kolei, tuż po pobycie poza domem, zajęło dbanie o urodę – przede wszystkim wizyta u fryzjera.

Resztę kolejki zajmuje zdrowie, dobre samopoczucie, uprawianie sportu, a nawet dentysta i okulista.


View Comments
There are currently no comments.