fintech
Posted By Admin

Jak inwestować – nauczy fintech TransferWise!


Fintech TransferWise ma dość bycia tym, kim był. Czas na zmiany. A ponieważ otrzymał właśnie od Financial Conduct Authorithy, czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego oficjalną zgodę na udostępnienie klientom narzędzi inwestycyjnych… rusza pełną parą! 

Na razie jednak produkty mają być dostępne… tak, dokładnie – na rynku brytyjskim. W międzyczasie firma planuje rozpowszechnić je także na inne kraje. 

I tak, w pierwszym etapie wdrożenia chodzi przede wszystkim o to, by rozwiązanie dotknęło inwestycji o niskim ryzyku. W efekcie, początkowe oferty mają pojawić się już w ciągu 12 miesięcy – informuje CNBC.

Fintech TransferWise mentorem inwestycji?

fintech transferwise

Tymczasem, TransferWise ma wszelkie rpedyspozycje ku temu, by uczyć nas jak inwestować. Przede wszystkim dlatego, że fintech, niemal w dniu, w którym powstał – stał się jednorożcem, czyli biznesem wycenianym na minimum miliard dolarów. Teraz z kolei startup wart jest już 3,5 mld dolarów! 

A wszystko to dzięki przelewom międzynarodowym i transakcjom obsługiwanym w kilkudziesięciu walutach świata! Dodatkowo, swoją zasługę w wycenie miał też z pewnością portfel wirtualny, który da się obsługiwać z poziomu aplikacji.

Do niego z kolei można przypisać karty sygnowane logiem Mastercard i dodać je do płatności zbliżeniowych. Tam już czekają na nie na przykład Apple, Garmin czy Google i Fitbit Pay.

TransferWise wie, co klienci lubią najbardziej..

W efekcie cieszy się już blisko 8 mln użytkowników. Ci właśnie, w każdym miesiącu, generują transakcje o wartości ponad 4 mld funtów!

A co więcej, zagraniczne media posunęły się do stwierdzenia, że klienci fintechu zgromadzili tutaj już przeszło 2 mld funtów. A to, jak doskonale widać, świetny punkt początkowy, z którego inwestowanie może zacząć się rozbiegać.

Fintech TransferWise ma potencjał – to z pewnością. Teraz jedynie co możemy zrobić to obserwować i czekać, by manna fintechu spłynęła na nas jak najszybciej!


View Comments
There are currently no comments.