e-Commerce
Posted By Admin

Kamil Karcz (HotPay / ePłatności Andrychów) o płatnościach wielokanałowych

Prezes głośnego ostatnio systemu płatności HotPay (ePłatności Andrychów) - Kamil Karcz - popełnił niegdyś artykuł o obrotach płatności wielokanałowych w polskim e-commerce.


Prezes głośnej ostatnio spółki ePłatności z siedzibą w Andrychowie, Kamil Karcz, właściciel systemu płatności HotPay, popełnił niegdyś artykuł płatnościach wielokanałowych w polskim e-commerce. 

A ponieważ omnichannel w e-commerce wciąż jest pojęciem widmo – niemal każdy słyszał, jednak wciąż nie wiadomo o co chodzi – Kamil Karcz postanowił podjąć się wyzwania i raz na zawsze jasno wyłuszczyć nam o co chodzi.

Artykuł jest wart przeczytania o tyle, że nastały ciężkie czasy dla płatności tradycyjnych, a my, klienci, zdecydowanie bardziej skłaniamy się już ku transakcjom mobilnym.

Co więcej, same systemy płatności w e-commerce są czymś do czego, dotychczas nie przywiązywano wagi. Zarówno po stronie klienckiej, jak i sprzedawcy. Teraz jednak, gdy nadeszła era płatności niemal wyłącznie elektronicznych – nie ma wyjścia…

Warto więc dowiedzieć się choćby podstaw o operacjach pieniężnych w internecie.

Marketing to nie wszystko, czas na płatności – Kamil Karcz o kompleksowych transakcjach

Kamil Karcz (Andrychów, ePłatności) o płatnościach typu omnichannel

W międzyczasie prezes HotPay porusza także gros metod i alternatyw płatności w e-commerce. I to nie tylko tych, które cieszą się zainteresowaniem.

Dodatkowo z pokaźnego artykułu dowiecie się czy to, co już zrobiliście w kwestii płatności do własnego sklepu ma rację bytu. No i, przede wszystkim, przyszłość.

Płatności dorastają…

Co ciekawe, teraz, w obliczu pandemii, na dalszy plan odsuwa się regulacja transakcji za pobraniem. Te niby od zawsze spędzały sen z powiek przedsiębiorców, a gros klientów, by zapewnić własne bezpieczeństwo upierało się właśnie przy nich… w międzyczasie sytuacja jednak nieco się zmieniła i faktycznie – czas pójść z duchem czasu i zaopatrzyć sklep w płatności mobilne.

Wciąż jednak warto zostawić, dla wygody  klienta, możliwość wyboru płatności za pobraniem.

Płatności skrojone na miarę, czyli klucz do sukcesu e-commerce

Tymczasem, Kamil Karcz, jako ekspert ds. płatności doskonale wie, gdzie uderzyć, by e-commerce odniósł sukces! Ano, właśnie w płatności!

Jednak, wbrew pozorom to nie takie łatwe, a każdą z nich należałoby poddać indywidualizacji. Wszystko po to, by klient czuł się najważniejszy i dopieszczony.

A przecież o to właśnie w tych całych płatnościach chodzi. Sprzedawca ma sprzedawać, a klient – kupować. I to, najlepiej, zapamiętać transakcję, którą Ty, jako sprzedawca powinieneś okrasić najlepszym możliwym doświadczeniem.

Poszczególne grupy odbiorców mogą różnić się swoimi preferencjami. Bardzo dobrym przykładem może tutaj być starszy kuzyn PaySafe:Cash, a mianowicie PaySafeCard.

Zgromadzone dane statystyczne mówią, że w sklepach z dobrami wirtualnymi dla młodych odbiorców, ten kanał sprzedaży jest popularniejszy nawet od BLIK-a! 

Brak tej formy płatności może oznaczać przychody niższe o ponad 30% – zwłaszcza jeśli dodatkowo nie udostępnimy innego popularnego wśród młodych odbiorców kanału płatności, tj. SMS Premium

Kamil Karcz (Prezes zarządu i większościowy akcjonariusz firmy ePłatności z siedzibą w Andrychowie) dla Magazynu Nowa Sprzedaż (Nr 20, 2019)

Tutaj nie ma miejsca na błędy. A jak ich uniknąć? To wszystko i wiele więcej w pełnym artykule prezesa systemu płatności HotPay, Kamila Karcza przeczytacie tutajOmnichannel w płatnościach.


View Comments
There are currently no comments.