Bez kategorii
Posted By Admin

Getin wciąż pod wozem: spółka Open Finance ogłasza upadłość


To nie były dobre święta dla spółki Open Finance. Firma, której prawie 43% udziałów leży w gestii Getin Banku przed Wigilią już wiedziała, co się święci. Wówczas właśnie Komisja Nadzoru Finansowego odrzuciła plan naprawczy Getinu i wprowadziła do niego kuratora.

Czytaj też: Sezonowe bankomaty od EURONET już dostępne!

Open Finance to swego czasu jeden z większych, o ile nie największy pośrednik finansowy na polskim rynku. Poinformował jednak o ogłoszeniu upadłości. Powodem, jak się okazuje, miałoby być pogorszenie się sytuacji finansowej spółki, zbyt niskie przychody, które nie pokrywają kosztów oraz brak perspektyw związanych z uzyskaniem finansowania pozwalającego na funkcjonowanie.

Czytaj też: Płatności odroczone Mokka powiedziały TAK w sklepie YES

Getin wciąż pod wozem: spółka Open Finance ogłasza upadłość

Getin wciąż pod wozem: spółka Open Finance ogłasza upadłość 

Co ciekawe, ogłoszona przez Open Finance decyzja to kolejna już zła wiadomość dla Getin Noble Banku. Przed Wigilią już KNF odrzucił przecież aktualizację przedstawionego przez zarząd programu naprawczego banku. Dodatkowo zaangażował kuratora, którym został Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj też: Konta oszczędnościowe Revolut w euro dla wszystkich!

W efekcie, historia Open Finance może być dowodem na faktyczne potwierdzenie, że… karma wraca. Przecież w przeszłości firma była jednym z największych pośredników finansowych w kraju przede wszystkim dzięki sprzedaży produktów toksycznych, na przykład polis kapitałowych czy walutowych kredytów hipotecznych…

Wiele osób, które podjęły decyzję współpracy ze spółką poniosło gigantyczne straty. Nadzór ostatecznie zakazał jednak ich sprzedaży, co, jak widać, bardzo podcięło skrzydła firmie.

Czytaj też: Nest Bank z nowym logo i zapowiedzią!


View Comments
There are currently no comments.