Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Gdy wielcy klikają nad płatnościami rodzi się… Click to Pay!


Wielka Czwórka – nieco inna niż ta, o której myślicie – poinformowała właśnie o rozpoczęciu technicznych prac nad wdrożeniem globalnego rozwiązania płatności w internecie – Click to Pay.

Firmy American Express, Discover, Mastercard i Visa zamierzają skorzystać ze standardu branżowego EMV® Secure Remote Commerce. Ten z kolei pozwoli na rozprzestrzenienie się usługi w krajach takich jak na przykład Kuwejt, Katar, Malezja, Australia, Arabia Saudyjska.

Co więcej, planowane jest także udostępnienie go nieco dalej – możliwe, że nawet w kraju nad Wisłą.

Click to Pay będzie się klikało!

Tymczasem, w Polsce Mastercard wciąż zamierza rozwijać własną strategię płatności w handlu internetowym. Mowa przede wszystkim o portfelu cyfrowym Masterpass czy usłudze Mastercard Digital Enablement Service for Merchants dla tokenizacji kart. To wszystko jedna z uwzględnieniem wdrożenia Click to Pay w późniejszym czasie.

click to pay

Nasza strategia opiera się na oferowaniu wygodnych i bezpiecznych płatności kartą w sieci, przy których użytkownik tylko raz zapisuje dane swojej karty, co jest jedną z wielu zalet portfela Masterpass. Jest to popularne tego typu rozwiązanie na polskim rynku, dostępne w takich aplikacjach jak SkyCash, mPay, Multikino czy Carrefour. Kolejnym przykładem wspierania wygodnych metod płatności jest nasza współpraca z BLIKiem”.

Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju produktów cyfrowych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Click to Pay – klikasz i masz!

Jednak metoda o której mowa jest jeszcze prostsza, niż się wydaje! Podczas zakupów internetowych w przeglądarce, serwisie mobilnym czy aplikacji nie będziemy musieli już wpisywać numeru konta. Ani nawet numeru karty czy innych dotychczasowych informacji.

To rozwiązanie jest oparte o działanie terminali w sklepach stacjonarnych, gdzie jedno urządzenie akceptuje wszystkie karty.

Wielka Czwórka Płatnicza ogłosiła wynalazek dopiero w zeszłym roku, a już ponad 10 tys. akceptantów udostępniło opcję płatności za jeden klik. Wśród nich są na przykład Cinemark, Crate & Barrel, Expedia, Fresh Direct czy Saks Fifth Avenue i shop.com.

 Z kolei, by jeszcze zwiększyć grono akceptantów – każda sieć podjęła się współpracy z własnymi dostawcami usług płatniczych. Także platformami i centrami autoryzacyjnymi, by przygotować wdrożenie jak należy.


View Comments
There are currently no comments.