Systemy płatności
Posted By Admin

e-TOLL PL zlikwiduje całkowicie bramki płatnicze na autostradzie?


Chociaż na stronie systemu e-TOLL znajdujemy informację, że aplikacja mobilna da się już pobrać w marketach – na razie nie można jej odnaleźć.

Tymczasem, całkiem niedawno, prezydent kraju Andrzej Duda podpisał ustawę, w efekcie której zmieni się sposób wnoszenia opłat za przejazdy państwowymi autostradami.

Mowa oczywiście o odcinku A4 – Wrocław-Sośnica i A2 – Konin-Stryków. Na ten moment trzeba ta zatrzymać się na bramce i pobrać oraz skasować bilet. 

Czytaj też: Visa idzie w biometrię! Inwestycja w LoginID

e-TOLL

e-TOLL z aplikacją mobilną już do użycia

A co mówią najnowsze zasady? Zgodnie z nimi – bramki znikną już 1 grudnia 2021. Opłatę z kolei będzie można wnieść kupując bilet na przykład na stacji albo w aplikacji e-TOLL PL.

Aplikacja e-TOLL PL – jak to działa?

Dodatkowo, na rządowej stronie poświęconej systemowi znajdziemy także informację, że po zainstalowaniu aplikacji ta generuje identyfikator, który następnie trzeba podać w Internetowym Koncie Klienta. W międzyczasie przypisać do aplikacji samochód, w którym będzie używana. Wówczas – można jechać! Jednak koniec przejazdu trzeba będzie ręcznie odnotować w aplikacji.

Płatność da się zrealizować z kolei za pomocą na przykład rachunku przedpłaconego, który można zasilić przelewem, kartą lub BLIKiem.

Czytaj też: KNF wydał zgodę: przejęcie eCard, BillBird, PayPro i PayLane!


View Comments
There are currently no comments.