Płatności online
Posted By Admin

Dwuetapowe uwierzytelnianie logowania w PKO BP


Nowość zacznie obowiązywać od października tego roku. PKO BP poinformował właśnie użytkowników swojego serwisu obligacyjnego o zmianach w kontekście logowania. Dwuetapowe uwierzytelnianie logowania w PKO BP pojawi się już w październiku 2023!

Czytaj też: WeChat i AliPay akceptują karty Visa i Mastercard

Co ciekawe, oznacza to, że nie wystarczy już podanie loginu i hasłą, ale też jednorazowego hasła wysłanego w wiadomości SMS.

Czytaj też: Blog nadzorczy UKNF – co tu znajdziecie?

Dwuetapowe uwierzytelnianie PKO BP

Dwuetapowe uwierzytelnianie logowania w PKO BP

Tymczasem, jeśli kupujecie obligacje skarbowe online za pośrednictwem serwisu PKO BP, powinniście sprawdzić, czy… Widnieje tam numer telefonu komórkowego, a co ważniejsze – czy jest wpisany w odpowiedni sposób. Mowa przede wszystkim o odpowiednim formacie, czyli właściwym numerze telefonu poprzedzonym prefiksem +48. Pierwsze trzy cyfry z kolei powinny być oddzielone od pozostałej części numeru.

Czytaj też: Pix – brazylijski BLIK, czyli najpopularniejsza płatność w kraju

Warto też dodać, że prawidłowe zdefiniowanie takiego numeru pozwoli na odebranie kodu SMS. Takiego, bez którego zalogowanie i korzystanie z serwisu obligacyjnego nie będzie możliwe.

Czytaj też: Ekspansja Robinhood – ciąg dalszy planów

Sam PKO BP z kolei jest teraz jednym z dwóch banków w Polsce, który umożliwia inwestowanie oszczędności w detaliczne obligacje skarbu państwa przez internet. Drugą instytucją z kolei jest Pekao.


View Comments
There are currently no comments.