Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Do 25 mln sztuka – Nubank z pakietem klientów


Nubank to jeden z challenger banków działający w Brazylii i Meksyku. Jednak, dziś nie o tym. Dziś przede wszystkim o sukcesach, które to w tym przypadku opiewają na 25 mln klientów!

Co więcej, fintech zanotował wzrost zainteresowania użytkowników w tempie 10 mln/10 miesięcy! W samej Brazyli z Nubank korzysta zdecydowana większość wszystkich użytkowników, ponieważ aż 20 mln.

Kim jest Nubank?

Tymczasem, Nubank pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie, jak większość kolegów z branży, oferuje przede wszystkim aplikacje, szybkie założenie rachunku czy kartę do konta. Niby nic, a tak to się zaczęło!

Usługa spotkała się z przyjęciem, o którym fintechowi się nie śniło. Teraz z kolei lekką ręka pozyskuje 40 tys. klientów dziennie!

nubank nubank

Co więcej, to właśnie on jest najwyżej wycenianym przedstawicielem branży w Ameryce Południowej. Jego wartość szacuje się na ponad 10 mld USD.

I mimo że Nubank istnieje już od 2013 roku, działalność pełną parą zaczął dopiero 4 lata później. Jednak… gdy już zaczął nie zamierza się zatrzymywać. Po udostępnieniu usługi w marcu w Meksyku, fintech już zaciera płatności na inne kraje w regionie.

Gdybyście jednak postrzegali te liczby jako całkowitą abstrakcję – spieszę Wam z pomocą. Dla porównania, system Revolut zanotował, jak na razie, 10 mln użytkowników, a n26 – 5 mln.


View Comments
There are currently no comments.