Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Cyberwaluta Libra sieje ferment


Że cyberwaluta Libra nie weszła w życie – wiecie. No i, że mimo to już teraz budzi więcej emocji, niż Brad Pitt wśród nastolatek – wiecie. Co więcej wiecie też, że powstały już dwa obozy kryptopłatności – tych na tak, a przede wszystkim tych na nie.

Mieć cyberwalutę Libra, czy nie mieć – oto jest pytanie…

Efektem tego jest rozłam społeczeństwa na arenie systemów płatności. Tymczasem, gdy część z nas daje łapki w górę dla facebokowego wynalazku – inni wieszczą upadek instytucji finansowych.

Ponieważ za analizę tych domniemań wziął się Deutsche Bank Research – horyzont finansowy rysuje się dość niepokojąco.

Przede wszystkim dla banków centralnych, instytucji kredytowych czy na przykład dostawców usług płatniczych.

Cyberwaluta Libra ma to coś… niepokojącego!

Tymczasem ideą cyberwaluty facebooka jest przede wszystkim cyfrowy środek wymiany, a ponadto udostępnienie globalnej sieci płatniczej. Co więcej w Librze mógłby maczać ręce każdy z dowolnego miejsca na ziemi.

A to w efekcie portfela cyfrowego Calibra czy innych potencjalnych dostawców. Z potencjału idei Marka Zuckerberga zdają sobie sprawę na przykład instytucje finansowe, które trzęsą już nieco kartami.

cyberwaluta Libra

Cyberwaluta Libra – jesteśmy za, a nawet i przeciw

Wieść gminna raportu DBR niesie, że cyberpieniądz facebooka wyniesie się ponad bankowość tradycyjną.

A to przede wszystkim dlatego, że usługa wbudowana zostanie w portale społecznościowe. To z kolei umożliwi natychmiastowy przepływ środków.

Co więcej, gdyby tego było mało, cyberwaluta Libra podbije swoją atrakcyjność na przykład ofertami bonusowymi.

Modele płatności rzucają rękawicę cyberwalucie facebooka

W międzyczasie, gdy zasiew fermentu trwa, a na Librę nagonka się nie kończy, cyberwaluta na europejskim rynku wcale nie ma łatwo.

Modele płatności ponad cyberwalutą

A to dlatego, że odsuwając już kryptowaluty, prym wiodą modele płatności, których, gdzie się nie obrócić, coraz więcej!

I tak, na przykład karty płatnicze czy płatności online wychodzą kiedy chcą poza rodzime rynki finansowe. Efektem tego są płatności międzynarodowe, dostępne w zasadzie od ręki, dla każdego i wszędzie.

Cyberwaluta Libra płonie

Skąpana w ogniu krytyki idea Facebooka zdaje się być całkiem zasadna, ponieważ jej sukces na arenie międzynarodowej może przyłożyć rękę do umniejszenia znaczenia Banku Centralnego Europy…

Co więcej przepisy regulujące przede wszystkim dane osobowe czy opodatkowanie nie stanowiłyby żadnej bariery dla Libry.

A to z kolei oznacza, na przykład, upadek władzy monetarnej w Europie, która postanowiłaby poddać się konsorcjum prywatnych firm. Większości tych amerykańskich.

W obliczu cyberwaluty Libra nawet Chiny kulą ogon?

Tymczasem, Libra na razie planuje panoszyć się po rynku amerykańskim. Mimo to jednak, nawet Chiny rozpoczęły prace nad barykadą w postaci cyfrowego środka płatniczego. Jego z kolei wspiera rząd, który pracuje nad tym, by ten, gdy dorośnie, został liderem globalnych płatności krypto.

W Europie jednak facewaluta mogłaby nawet, na przykład, zastąpić euro, albo stać się dodatkową formą transakcji.


View Comments
There are currently no comments.