Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Chmura bankowości, fintech i inne zjawiska pogodowe – Huge Thing


W międzyczasie, gdy wszyscy mówią w tym tygodniu o płatnościach na rzecz WOŚP – warszawski Campus Google for Startup razem z Huge Thing gościł największych z branży, przede wszystkim Google, Microsoft czy inFakt.

Chmura nad bankowością – co w pogodzie dla fintechów od Huge Thing

Ponieważ spotkaniem rządził temat przede wszystkim związany właśnie z chmurą bankowości i usług finansowych – Łukasz Koseski z Santander Bank Polska podjął się prelekcji o technologii we współpracy ze startupami.

Ponadto także o wdrożeniach tej obliczeniowej właśnie w sektorze bankowym.

Jednak, jak na razie, banki stoją pod parasolem regulacyjnym i żadna chmura, nawet ta pożądana, im nie grozi.

Druga edycja Poland Prize by Huge Thing

Tymczasem kolejna już odsłona akceleratora miała swój debiut już w październiku zeszłego roku, a przy stole siedzi 9 zagranicznych startupów.

Co więcej, każdy z nich otrzyma na mocy Poland Prize by Huge Thing grant 45 tys. EURO, a dodatkowo także wsparcie mentorów.

Chmura Google w Polsce? Takie rzeczy tylko dzięki Huge Thing

A ponieważ Google stoi na straży wszystkiego – i w tej kwestii staje murem za regionem Google Cloud.

Co więcej, ten zostanie uruchomiony już niebawem. Ponadto – serwery rezydować będą w Warszawie.

Polska płynąca Huge Thing’iem?

W efekcie czego – integracja Chmury Google będzie możliwa właśnie przede wszystkim z bankami czy fintechami.

W międzyczasie także, jak niosą wieści gminne, podobny region pod chmurą Azure z ramienia Microsoft też jest wyłącznie kwestią czasu.

A ponieważ Operator Chmury Krajowej wydał zaproszenia do wszystkich dostawców podobnych usług – nie wykluczone, że Polska stanie się także krajem Amazon i IBM Cloud płynącym…

huge thing

Fintechy w Huge Thing

W międzyczasie, gdy spotkanie trwało w najlepsze, pojawił się także temat fintechów, których działalność ma współgrać z bankami.

Tutaj wypowiedział się na przykład inFakt, którego przykładem był własny case – integracja księgowa w bankowości Santandera.

Co więcej, to doświadczenie całkiem jasno rozwiało chmury niepewności, ponieważ podobna współpraca poprawi poziom zabezpieczeń na przykład właśnie startupów.


View Comments
There are currently no comments.