BLIK
Posted By Admin

Blik zostanie jednorożcem dzięki Osobistości Fintech?


Blik jednorożcem – to brzmi dumnie. Jednak co powinno się stać, by sprawy przybrały taki obrót? Odpowiedź leży w tytule Osobowość Fintech, który ma szansę zdobyć Dariusz Mazurkiewicz!

Głowa spółki zarządzającej kodami Blik, odkąd sprawuje nad nią opiekę, wielokrotnie podniósł liczbę transakcji, a sam Blik zyskał na znaczeniu. W międzyczasie wprowadził szereg nowości, na przykład wpłata do wpłatomatu czy prośba o przelew. Jednak czy to wystarczy, by zostać jednorożcem?

Otóż to wcale nie wszystko, ponieważ już teraz Blik skąpany jest w partnerach, którzy to mogą przyczynić się do bycia jednorożcem. To właśnie dzięki nim użytkownicy systemu mogą generować kody w zagranicznych sklepach.

Dodatkowo, wszedł także w komitywę z Mastercard, za którą to ten wielki operator zapłacił… 83 mln PLN.

To z kolei notuje w notesie Blika niemal 600 mln PLN. W efekcie… dalszy tak dynamiczny rozwój może przynieść obrót zdarzeń o jakim mowa – Blik jednorożcem. Miliard już bliski!

blik jednorożcem

Blik jednorożcem, a Mazurkiewicz Osobistością Fintech?

Mały krok dla… no właśnie – dla kogo? Zdaje się, że dla obydwóch stron to raczej milowy krok w życiu. Wszystkie powyższe czynniki przekuły się właśnie w nominację Mazurkiewicza do tytułu cashless. Jednak to, jak sytuacja pójdzie dalej okaże się w niedalekiej przyszłości. Jednak wciąż szanse są spore!

Z kolei sam Blik także został nominowany do jednej z nagród. Tym razem do Fintech Roku. Tutaj jednak ma sporych rywali, ponieważ obok niego na tytuł czyhają już Banqware, Cashy czy PayPo. Kolejnymi kategoriami są na przykład Fintech Future czy Projekt Fintech. 

Jednak ten ostatni budzi najwięcej emocji, ponieważ wśród nominowanych jest przede wszystkim Ofiaromat!

Ogłoszenie wyników nastąpi razem z prezentacją Mapy Polskiego Fintechu już 22 czerwca.


View Comments
There are currently no comments.