Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Bezgotówkowe zbiórki nie tylko w internecie


Bezgotówkowe zbiórki wejdą w życie? Terminal podczas kwesty czy w kościele? Fundacja Polska Bezgotówkowa twierdzi, że to coraz popularniejszy sposób zbiórek.

Ten trend przeniósł się także do fundraisingu. Zastosowanie terminala podczas zbiórki nie tylko ułatwia darczyńcom dokonanie wpłaty, ale zachęci ich do podarowania większej kwoty. Tak przynajmniej wynika z badania Dobroczynność zdaniem Polak i Polaków. Co zachęca, a co jest barierą? 

Czytaj też: BLIK zastrzegł logo płatności odroczonych – BLIK płacę później jeszcze w sierpniu

26% respondentów wskazało w efekcie, że forma bezgotówkowa mogłaby zmotywować ich do przekazania większych środków.

Bezgotówkowe zbiórki wejdą w życie? Terminal podczas kwesty czy w kościele? Fundacja Polska Bezgotówkowa twierdzi, że to coraz popularniejszy sposób.

Bezgotówkowe zbiórki nie tylko w internecie

Fundacja, co ciekawe, zaznacza, że chociaż zainteresowanie bezgotówkowym fundraisingiem stale rosło, jednak pandemia.. Zmieniła myślenie o zbiórkach. W efekcie obostrzeń nie można było zbierać datków tradycyjnie, wzrosła więc liczba zbiórek w internecie. 

Od ponad dwóch lat odnotowujemy znaczący wzrost zapotrzebowania na wdrożenie bezgotówkowych form płatności w kościołach i związkach wyznaniowych. Częściowo jest to efekt pandemii, która wymusiła ograniczanie fizycznego kontaktu.

– Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Czytaj też: Terminale Adyen – fintech wchodzi na nowy rynek

Co ciekawe, bezgotówkowe zbiórki cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Blisko co trzeci ankietowany zadeklarował, że chciałby mieć możliwość złożenia ofiary na tacę lub opłat w parafii kartą.

To przede wszystkim dlatego Fundacja Polska Bezgotówkowa w maju udostępniła terminale płatnicze podczas Caritas Dzień Dobra.

Organizacja równocześnie wspiera także mikrodonacje, podpisała w tej sprawie list intencyjny z Donateo – projektem spółki BetterPOS.

Czytaj też: Aplikacja mobilna PKO BP – co nowego?


View Comments
There are currently no comments.