fintech
Posted By Admin

Bankowość WhatsApp po indyjsku – YES daje wskazówki


Chatbot AI na WhatsApp stał się już faktem! Co więcej, ten opiera się właśnie o bankowość w WhatsApp, czyli coś nowego! A to wszystko po indyjsku! 

Klienci tamtejszego YES Banku mogą już korzystać z blisko 60 produktów finansowych za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości. A teraz już nawet do bankowania.

Jednak o tym, że komunikatory mogą być używane już do szeroko pojętych płatności wiemy nie od dziś. Niedawno udowodnił to fintech Zelf, który w ogóle nie posiada aplikacji, za to pełną swoją bankowość zamierza oprzeć właśnie na WhatsApp i Messenger.

bankowość whatsapp

Bankowość WhatsApp powiedziała tak!

To trzyliterowe słowo wybrzmiało właśnie w kwestii nowych płatności w komunikatorach. YES Bank, czyli indyjski bank ze skromną jeszcze liczbą pracowników – 18 tys. – jest już 7 co do wielkości prywatnym bankiem w tamtych rejonach. Jednak ostatnio mówi się o nim przede wszystkim w nieco pejoratywnym wydźwięku – z uwagi na zagrożenie niewypłacalności. 

Dlatego też w marcu tego roku Narodowy Bank Indii ogłosił plan naprawczy.

Tymczasem, emigracja bankowości do komunikatorów to jednak nie jest likwidacja kolejek przed oddziałami. A przynajmniej nie jako naczelny cel. Głównie należy tę emigrację traktować jako jeden z trendów.

Bankowość w komunikatorach to tylko chwilowy trend?

Z kolei chatboty stają się jednocześnie jednymi z głównych ścieżek rozwoju bankowości cyfrowej.

Tak też postąpił indyjski fintech YES, który opracował bota. Ten ma za zadanie przede wszystkim doradzać w kwestiach aż 60 produktów finansowych. Dodatkowo odpowiada także na blisko 10 tysięcy zdefiniowanych pytań. 

Co więcej, rozwiązanie jest dostępne całą dobę, wśród jego korzyści znajduje się przede wszystkim… optymalizacja kosztów obsługi klienta! A już wnet także integracja z Alexą, Siri i Asystentem Google stanie się faktem!


View Comments
There are currently no comments.