Aktualności
Posted By Admin

Banki spółdzielcze szaleją z innowacjami – POSapp od ITCARD


Limanowski Bank Spółdzielczy zachęca do korzystania z Planet pay POSapp od ITCARD. Softposy mogą zyskiwać na popularności także za sprawą banków spółdzielczych. Aplikacja  POSapp umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności bezgotówkowych bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Na przykład na smartfonie.

Czytaj też: Zarzuty UOKiKu wobec fintechu Kanga są nieuzasadnione

Apka Planet Pay POSapp może być zainstalowana na telefonie lub tablecie z systemem Android 8.0, lub nowszym. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest jeszcze moduł NFC. Płatność wykonuje się przez zbliżenie karty czy smartfona z Apple Pay, czy Google Wallet do urządzenia z softposem. W razie konieczności autoryzacji kodem PIN – wprowadza się go na urządzeniu sprzedawcy.

Banki spółdzielcze szaleją z innowacjami - POSapp od ITCARD

Banki spółdzielcze szaleją z innowacjami – POSapp od ITCARD

Bank spółdzielczy zachwala rozwiązanie ze względu na wygodę. Nie jest przecież tutaj potrzebne osobne urządzenie, terminal ma się przede wszystkim przy sobie. Co jednak jeśli chodzi o koszty? Aplikacja jest całkowicie darmowa przez 12 miesięcy w kontekście akceptantów, którzy nie korzystają z dofinansowania w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Jeśli akceptant korzysta z tego wsparcia, nie zapłaci za apkę przez 18 miesięcy.

Czytaj też: Toshiba wprowadza rozwiązanie biometryczne do automatów

Pod koniec minionego roku do korzystania z aplikacji wdrożonej przez ITCARD oraz PayCore zachęcał mBank, który w ofercie ma już także rozwiązanie konkurencyjnej firmy – Fiserv. Terminale aplikacyjne oferują także Paytel i polski startup fintechowy założony przez menedżerów Payarto.

Czytaj też: Większe wpływy z kryptowalut: Kazachstan podnosi podatki


View Comments
There are currently no comments.