Bankowość elektroniczna

Aplikacje bankowe: transformacja bankowości?


Aplikacje bankowe dorastają. Co więcej, sama, doświadczona już polska bankowość wypływa na coraz głębsze wody biorąc się za integrację z młodocianymi.

A to przede wszystkim dlatego, żeby nam, użytkownikom zrobić dobrze.

Ponieważ ponad połowa wszystkich klientów bankowości elektronicznej klika w płatności na przykład na smartfonie czy tablecie – cała nadzieja w aplikacjach!

Tymczasem te z kolei, chcąc być nie tyle na topie, co przede wszystkim top ten wyznaczać.

Dlatego też połączą funkcje do funkcji, a zbiorą się…

aplikacje bankowe

…aplikacje bankowe, które przerosły mistrza

W międzyczasie, gdy ta funkcja do funkcji, opcja do opcji – wszystkie one od lokalności odchodzą.

To, co na pewno jest istotną zmienną, to że bigtechy też zaczynają wchodzić nas rynek usług finansowych i konkurencja z ich strony z ich skalą, know-how i finansowaniem, które jest możliwe, może być dużym wyzwaniem dla polskich banków, fintechów i branży finansowej.


dla Newseria Biznes – Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Dlatego też, w czasach, gdy lokalnym być już się średnio opłaca, aplikacje bankowe biorą się za transakcje nie tyle w niemal wszystkich możliwych walutach, co przede wszystkim w kryptowalutach.

W efekcie tego transformacja bankowości ubiera się w sztuczną inteligencję, która to zadba na przykład o bezpieczeństwo.

O takich aplikacjach, co ukradły bankowość…

W międzyczasie, gdy bankowość tradycyjna nie jest szyta na miarę,chociaż bardzo by chciała – ta z przedrostkiem „e-” zdecydowanie ją wyprzedza.

Dlatego też, w erze władzy przede wszystkim obsługi, szybkości czy gwarancji bezpieczeństwa – aplikacje bankowe dają nam na smartfońskiej tacy na przykład szereg personalizacji.

Co więcej – niemal bezkosztowo.

Efektem tego jest także przekonanie, które wnet skradnie tradycyjną bankowość – w ciągu najbliższych lat aplikacje mobilne będą stolicą usług. I to nie tylko tych bankowych.

aplikacje bankowe

Tako rzecze na przykład IBRIS w badaniu #finanseprzyszłości.

Sztuczna inteligencja, realne aplikacje bankowe

Tymczasem rodzime instytucje finansowe rozbieg biorą przede wszystkim na torze otwartej bankowości – PSD II.

A ponieważ początek tego roku przyniósł ponad 9 mln klientów bankowości mobilnejbezpieczeństwo jest więc priorytetem.

Co więcej to właśnie sztuczna inteligencja, która, niczym wróżbita Maciej, przewidywać będzie zachowania konsumentów się nim zajmie.

Innymi słowy, wszelkie odstępstwa, na przykład te związane z bezpieczeństwem czy praniem pieniędzy, zostaną zgłoszone, a tym samym – oszustwa bankowe odejdą w niepamięć!


View Comments
There are currently no comments.