Systemy płatności
Posted By Admin

Xelo Pay bierze się za open banking!


Za projektem Xelo Pay stoi znany w branży płatniczej Janusz Diemko. On właśnie ujawnił najnowsze szczegóły na temat przygotowywanej przez siebie usługi Xelo Pay. O przedsięwzięciu menedżera było już głośno, gdy spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości 8 mln PLN z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Czytaj też: To już jest koniec: paski magnetyczne na kartach Mastercard odchodzą!

Fintech Xelo Pay

Czy Xelo odsunie terminale z obrotu?

Tymczasem, na temat samej technologii Xelo Pay nadal niewiele wiadomo. Nie jest jasne przede wszystkim, w jaki sposób innowacja będzie działać. Wiadomo jedynie, że rozwiązanie ma omijać systemy organizacji płatniczych i terminale.

Do inicjowania i przyjmowania płatności ma służyć aplikacja, która wykorzystywać będzie dobrodziejstwa otwartej bankowości, wprowadzonej dzięki PSD II.

Czytaj też: Giełda kryptowalut bitmaszyna.pl na liście ostrzeżeń publicznych

Xelo Pay – innowacja w dwóch słowach?

Co ciekawe, jeśli Xelo ma zatem wykorzystywać otwartą bankowość i móc konkurować w sklepach internetowych z BLIKiem czy w sklepach stacjonarnych z kartami zbliżeniowymi – musi wznieść open baking na nieco inny poziom.

Jednak tego, jak na razie, nie wiadomo, ponieważ Janusz Diemko nie chce zdradzić pomysłu na życie. Projekt badawczy Xelo ma się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku, więc.. wszystko przed nami!

Czytaj też: 600 oddziałów bezgotówkowych w bankach w Polsce! Tradycja odchodzi?


View Comments
There are currently no comments.