Karty płatnicze
Posted By Admin

Płatności za miłość? Czyli polskie Walentynki na kartę!


Wydatki na polskie podróże i kolacje w okresie walentynkowym przechodzą same siebie.

Dlatego też, Mastercard pokazuje naszą miłość do drugiej osoby wyrażoną w… pieniądzu!

Jednak, prawdopodobnie, nikogo to nie dziwi, że ów precedensy są w ten dzień nieco ważniejsze niż spędzenie wspólnie czasu.

wydatki

Walentynkowe wydatki niejedną mają twarz…

Tymczasem, raport Mastercard Love Index, czyli ten o obrotach wydatków w okresie walentynkowym, obejmuje przede wszystkim lata 2017-1019.

Co więcej, ten pokazuje na przykład, że Polacy w tym czasie podnieśli nieco poprzeczkę, ponieważ wydatki wynoszą już o 63%, a ich łączna wartość to… 260 mln PLN.

W międzyczasie, warto wspomnieć, że tutaj większą część ów „podarków” stanowią te niematerialne.

Wydatki na miłość

A ponieważ do tej kategorii niematerialnych zaliczają się przede wszystkim podróże czy kolacje w restauracjach, zeszły rok zgromadził ponad 50% więcej tychże w stosunku do 2017.

Jednak jeśli spojrzymy na wydatki walentynkowe pod kątem tym nieco bardziej materialnym – 2019 r. przyniósł tylko 12% więcej niż w 2018.

Wśród nich, przede wszystkim, znajduje się biżuteria (wzrost o ponad 30%) i kwiaty (te z kolei skoczyły o ponad 100%).

Walentynki i wydatki idą w parze

Tymczasem, gdy w parze idą oba czynniki – w pas kłaniają się im zakupy online, które niejednemu ratują życie, ponieważ najwięcej kupowano ich na ostatnią chwilę – 11 i 13 lutego.

Co więcej, wiemy to przede wszystkim stąd, że raport wskazał ich ponad 77% więcej w 2019 r. niż dwa lata wstecz.

Jednak wciąż, według Mastercard, walentynkowe wydatki e-commerce szaleją w Czechach, bo te skoczyły o ponad 360% w porównaniu do 2017 r.

Dodatkowo, także Ukraińcy nas wyprzedzają. Ci z kolei, przede wszystkim plasują się na pierwszym miejscu w kategorii noclegi w hotelach.

Raport Mastercard love Index oblicza i wyciąga dane na podstawie płatności kartą Mastercard w konkretnych kategoriach w dniach 11-14 lutego w 200 krajach.

View Comments
There are currently no comments.