Systemy płatności

Viva Wallet, więc i viva Google Pay!


Niedawno poznaliście na łamach systemów płatności Viva Wallet – ta właśnie udostępnia nam Google Pay. Wcześniej fintech dał się poznać użytkownikom płatnościami Apple Pay.

Jak sama nazwa wskazuje – grecka Viva Wallet poinformowała ostatnio klientów, że mogą już korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Nowość pojawia się  na ten moment w jedenastu krajach, na których działa spółka. Obok Polski są to także Wielka Brytania, Szwecja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja, Finlandia, Dania, Czechy  i Belgia. Co ciekawe, by skorzystać z nowego rozwiązania wystarczy zaledwie dodać do aplikacji Google Pay kartę Mastercard wydaną przez Viva Wallet.

Warto też wspomnieć, że grecka firma pojawiła się na polskim rynku dopiero pod koniec marca tego roku. Wówczas mogliście przeczytać w internetach, że spółka z licencją instytucji pieniądza elektronicznego oferuje przede wszystkim terminale płatnicze i bramkę płatności elektronicznych.

Czytaj też: Do 3 mln sztuka – użytkownicy Apple Pay i Google Pay sięgają zenitu

viva wallet google pay

Dodatkowo, klienci mogą także liczyć na aplikację mobilną z kartą debetową. W efekcie tego można wydawać pieniądze pochodzące z akceptacji płatności. A im więcej tą kartą wydajemy – tym niższa będzie opłata za obsługę terminala i bramki internetowej.

W międzyczasie w sierpniu okazało się, że firma udostępni także użytkownikom mobilny system płatności Apple Pay. Tą alternatywą cieszy się już 16 krajów, także Polska. Fintech przekonuje, że oba przypadki dają klientom jeden z prostszych sposobów na płatności zbliżeniowe smartfonem i urządzeniami ubieralnymi.

Obie usługi sprawdzą się także w przypadku transakcji online czy aplikacji. Tuż obok wygody stoi także szybkość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Tym razem dzięki Viva Wallet!

Czytaj też: System Google Pay też chce dzielić rachunki!


View Comments
There are currently no comments.