Aktualności
Posted By Admin

Visa otwiera portfel cyfrowym płatnościom


Proszę Państwa oto… Visa z nową platformą!
Chętnie Państwu API poda!

Visa wydała wczoraj na świat zestaw beta-API pod dźwięczną nazwą Visa Next zawierający specyfikacje i narzędzia, które ułatwią wydawcom kart płatniczych testowanie nowych produktów w celu zaspokojenia przyszłych potrzeb klientów korzystających z technologii cyfrowej.

Platforma Next dąży do dezaktywacji plastikowych kart (sztucznie pompujących nam portfele) na rzecz całkowitej cyfryzacji operacji płatniczych. Dlatego dynamicznie rozwija dodatkowe narzędzia ułatwiające zarządzanie programami lojalnościowymi oraz te, które wspomogą weryfikację transakcji.

visa umożliwia cyfrowe płatności

Visa uchyla portfel (i rąbek tajemnicy) demonstrując klientom pierwszy zestaw małego audytora – zrób to sam, czyli świeże metody na cyfrowe wykorzystanie, zarządzanie i kontrolowanie zawartości swojej kieszeni w sposób, który im odpowiada.

Interfejsy API dostępne natychmiast na platformie cieszą się sporymi udogodnieniami, w wyniku czego kontroler do dyspozycji będzie miał szereg funkcjonalności:

  • tworzenie nowych kont kart cyfrowych,
  • aktywacje i tokenizacje rachunków cyfrowych do użytku w e-handlu i portfelach mobilnych,
  • dodawanie istniejących lub nieużywanych jeszcze kart,
  • uruchomienie urządzenia mobilnego do płatności zbliżeniowych i QR poprzez tokeny,
  • konfiguracje reguł/ograniczeń dotyczących korzystania z kart cyfrowych – wszelkie audyty transakcji, ustanawiania limitów itp.,
  • rewizję dostępu w czasie rzeczywistym.

Porzućcie wszelkie karty płatnicze, wy, którzy tu wchodzicie!

Ponadto, Visa nowym zestawem możliwości podaje pomocną dłoń do klientów i wysuwa opcję zmiany salda portfela na cyfrową kartę Visa, bezpośrednio na urządzaniu mobilnym. A to z kolei ułatwia wykonanie transakcji w ponad 200 krajach i w 53,9 mln punktów handlowych.

Stanowi optymalizację, nie tylko objętości naszego portfela, ale przede wszystkim ułatwi operacje płatności w krajach azjatyckich, gdzie większość aplikacji finansowych jest akceptowana wyłącznie na terenie kraju.

Co więcej, Visa w niedalekiej przeszłości znalazła się już na naszych językach, o czym więcej przeczytacie w tym artykule.


View Comments
There are currently no comments.