Aktualności

Uwaga! Trwa kampania phishingowa z wykorzystaniem PayU


PayU

PayU opublikowało na swoim oficjalnym profilu na facebooku komunikat, że właśnie trwa akcja phishingowa wykorzystująca ich markę:

Ważna informacja
Trwa kampania phishingowa, w której fałszywi nadawcy podszywają się pod PayU. Wiadomości zawierają zainfekowany załącznik, po kliknięciu w który uruchamia się złośliwe oprogramowanie atakujące komputer lub telefon. Nadawcą tych e-maili nie jest PayU S.A. Prosimy o nie otwieranie załączników oraz nie klikanie w żadne linki zawarte w wiadomości. Przestrzegamy też przed instalowaniem nieznanego pochodzenia oprogramowania na urządzeniach.

Nasz Dział Bezpieczeństwa IT podjął już działania w celu zidentyfikowania oszustów i zablokowania ich przestępczej działalności. Prosimy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności.Pozdrawiamy,
Zespół PayU

Co ciekawe, jeden z internautów, w którego wycelowany był niniejszy atak, opublikował w komentarzu pod tym komunikatem screen prezentujący dokładną treść emaila. Niestety z nieznanych nam przyczyn PayU usunęło ten komentarz zanim zdążyliśmy skopiować obrazek.

Mamy nadzieję, że z tego powodu żaden Internauta – widząc o ataku, ale nie wiedząc jak wygląda (umówmy się, komunikat wydany przez PayU jest bardzo lakoniczny) – nie nabierze się na próbę wyłudzenia przez oszustów. Mimo, że pozornie został ostrzeżony.

Jeżeli pojawią się jakieś nowe informacje, na pewno poinformujemy.


View Comments
There are currently no comments.