Płatności online
Posted By Admin

Szwajcarski zegarek płatności mobilnych – SwatchPay w Polsce


Szwajcarski SwatchPay daje nam nową możliwość – płatności zegarkiem nawet wtedy, gdy bateria się… rozładuje! Płatności mobilne, które daje SwatchPay dostępne są już w Polsce. 

Jako pierwsi będą mogli z usługi skorzystać klienci Aliora i Getin Banku. By to jednak się wydarzyło musimy posiadać przede wszystkim właśnie zegarek tej marki z funkcją płatności. Tę możliwość zapewniają na przykład modele z linii New Gent czy Big Bold. Niezbędna jest dodatkowo odpowiednia aplikacja i dodana do niej karta. Co najważniejsze, płatności zbliżeniowe są możliwe właśnie nawet w przypadku pełnego wyładowania baterii.

Czytaj też: Szwedzki fintech Tink pozyskał 85 mln euro! Wiemy ile jest wart!

swatchpay

Szwajcarski zegarek płatności mobilnych to SwatchPay

Tymczasem, by skorzystać z całego precedensu należy zapoznać się z aplikacją pod tą samą nazwą. W ramach dwustopniowej już weryfikacji otrzymamy na adres mailowy wiadomość, w której trzeba będzie potwierdzić chęć założenia konta. Konieczne jest także podpięcie karty płatniczej. 

W międzyczasie, warto wspomnieć, że jeśli chodzi o klientów Aliora – może to być dowolny plastik. Z kolei Getin doprecyzował, że usługi będą dostępne dla posiadaczy wybranych kart.

Za pomocą płatności SwatchPay można finalizować transakcje tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Dodatkowo, rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ numer karty  klienta nie jest nikomu udostępniany.

Do konta można także dołączyć więcej niż jeden zegarek. Z kolei gdy zdarzy się nam zguba – zastrzeżenie powiązanej z nim karty wirtualnej można kliknąć właśnie w aplikacji. Wówczas należy od razu usunąć token karty. Co więcej, nie wpłynie to w żaden sposób na możliwość korzystania z plastikowej karty.

Czytaj też: Aplikacja Circle K rozszerza płatności mobilne


View Comments
There are currently no comments.