fintech
Posted By Admin

Revolut wprowadza silne uwierzytelnienie: zaufani usługodawcy


W efekcie nowego rozwiązania w sklepach oznaczonych jako zaufane klienci fintechu mogą płacić kartami bez konieczności dodatkowego potwierdzania transakcji. Revolut wprowadza więc swego rodzaju silne uwierzytelnienie!

Czytaj też: BNP wprowadza generator rachunków

Funkcja o nazwie zaufani usługodawcy, jak informuje Revolut, to efekt przepisów dyrektywy PSD II. Wydawcy kart muszą weryfikować, co najmniej na dwa sposoby, tożsamość osoby płacącej online.

Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie czy za zakupy płaci ktoś, kto jest faktycznym właścicielem karty. Nie wszyscy sprzedawcy e-commerce wdrożyli jednak takie rozwiązanie, a efekcie czego czasami transakcja może nie dojść do skutku.

Czytaj też: Nordycki neobank Lunar z 70 mln euro dofinansowania

revolut silne uwierzytelnienie

Revolut wprowadza silne uwierzytelnienie: zaufani usługodawcy

W międzyczasie Revolut informuje, że jeśli płatności kartą nie powiodą się ze względu na brak zabezpieczeń wymaganych przez PSD II. W aplikacji wyświetli się propozycja dodania usługodawcy lub sprzedawcy do zaufanych.

Wówczas kolejna płatność na rzecz tego podmiotu zostanie przez bank zatwierdzona, nawet jeśli usługodawca nie poprosił o dodatkowe zweryfikowanie klienta. Użytkownicy aplikacji mogą wyświetlać i edytować listę podmiotów zaufanych w zakładce Ustawienia konta.

Czytaj też: Integracja kas fiskalnych z terminalami obowiązkowa dopiero od 2025 roku

Z kolei silne uwierzytelnienie oznacza przede wszystkim większe bezpieczeństwo transakcji, a jednocześnie… Utrudnienie płatności. Po przyjęciu PSD II sklepy internetowe obawiały się, że ich klienci zniechęcą się do zakupu, jeśli proces płatności będzie zbyt złożony lub czasochłonny. 

Dyrektywa PSD II wprowadza obowiązek silnego uwierzytelnienia. W efekcie definiuje trzy sposoby weryfikacji tożsamości przez coś, co posiadamy, na przykład telefon.

Czytaj też: Oferta Robinhood: karta Cash Card automatycznie inwestuje środki w akcje lub kryptowaluty


View Comments
There are currently no comments.