fintech
Posted By Admin

Płatności QR – do 2025 roku dadzą się wykorzystać 2,2 mld osób


Transakcje kodami QR to już rzeczywistość. Liczba użytkowników kodów do płatności wzrośnie o 700 mln do 2025 roku. Co ciekawe, z funkcji tej korzystać będzie prawie co trzeci posiadacz smartfona. Tak przynajmniej wynika z badania Juniper Research. Na ten moment płatności kodami QR na całym świecie uskutecznia 1,5 mld ludzi.

W efekcie raportu przeprowadzonego przez Juniper Research wynika, że znaczna część tego wzrostu dotyczyć ma rynków wschodzących. Czyli tych, gdzie infrastruktura płatności kartowych nie jest dość rozwinięta. Jednak płatności kodami QR będą rozwijać się także tu, gdzie poziom penetracji transakcji kartą jest wysoki. Na przykład w Stanach, gdzie prognozuje się wzrost liczby użytkowników o aż 240%.

Co ciekawe, za odrodzenie kodów QR odpowiedzialne są działania na przykład PayPala, który niedawno postanowił rozwijać tę formę płatności właśnie. Ona jest przydatna przede wszystkim w small biznesie, gdzie liczy się elastyczność.

płatności QR

Płatności kodami QR podbiły Azję

Tymczasem, na ten moment kody QR są już powszechnie stosowane na przykład w Azji – przede wszystkim w Chinach. Jednak, w międzyczasie zyskują także swoją popularność w Indiach. 

Z kolei jeśli mowa o Europie czy USA – to jeszcze niszowa metoda płatności. Jednak już obecna i, jak wynika z badania, ma całkiem poważny potencjał do wzrostu.

W Polsce już płatności QR obecne są w aplikacji Orlen Pay. Do końca 2025 roku taką metodą użytkownicy mają dokonać płatności na blisko 2,7 biliona dolarów. To będzie wówczas stanowiło ponad 20% wszystkich transakcji.

Już na całym świecie, za pomocą QR realizuje się prawie 8% transakcji na świecie.

Czytaj też: 2020 to upadek fintechów


View Comments
There are currently no comments.