Płatności online
Posted By Admin

Płatności Carrefour zintegrowane z Apple Wallet


O tym, że Carrefour bierze się za płatności pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Teraz jednak przekonuje, że nowa współpraca na skalę europejską będzie rozwijana do granic możliwości.

Francuski oddział supermarketów Carrefour ogłosił właśnie, że płatności staną na wyższym poziomie. Mowa przede wszystkim o ułatwieniu klientom korzystania z autorskiej karty lojalnościowej sklepu równocześnie z usługami Apple.

W efekcie sympatycy iPhone’a czy smartwatchy, w trakcie płacenia, będą mogli korzystać z benefitów płynących z karty lojalnościowej.

płatności carrefour
Aplikacja Carrefour.

Płatności Carrefour dają się poznać

Tymczasem klienci zainteresowani rozwiązaniem muszą w pierwszej kolejności dodać kartę sklepu do cyfrowego portfela Apple Wallet. Tego mogą dokonać już nawet niemal przy kasie, ponieważ ów proceder można sfinalizować na smartfonie.

Później z kolei wystarczy już tylko zbliżyć urządzenie do terminala, a płatność w Carrefour zostanie zrealizowana. Co więcej, system w międzyczasie uwzględni właśnie wszelkie rabaty, kupony i punkty lojalnościowe. 

A dodatkowo, klient przy całym tym wydarzeniu nie będzie musiał uruchamiać nawet aplikacji sklepu czy skanować kodów. Jednak to nie koniec planów detalisty, co do płatności!

Carrefour u progu płatności…

To bowiem dopiero początek. Sieć zamierza w niedalekiej przyszłości podjąć się także wdrożenia Apple Pay do płatności bezpośrednio na stronie sklepu i  w aplikacji.

Co ciekawe, to nie pierwsza inicjatywa Carrefour we Francji, jeśli chodzi o płatności. Niedawno sieć oświadczyła, że udostępni klientom narzędzie do zakupów online.

Nie byłoby w tym nic szalonego, gdyby nie fakt, że to opiera się o Asystenta Google’a. W efekcie nastały właśnie czasy, w których nie musimy listy zakupów spisywać ręcznie, a wystarczy ją… wypowiedzieć! A nadto działać na Asystenta ma zarówno  “masło”, jak i konkretna marka produktu! 

I tak lista pełnym koszykiem się stała!


View Comments
There are currently no comments.