Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Otwarta Bankowość kończy swoją kadencję. Czas na rządy Open X!


Open banking – otwarta bankowość – mimo że nie jest jeszcze pełnoletnia, nie jest także już na czasie. Nastała era (niby taka nowoczesna), w której, starość przychodzi szybciej, niż można by się tego spodziewać. Ponadto, nikt tego nie uniknie – nawet szacowna już w pewnym sensie Otwarta Bankowość.

Porzućcie więc, przede wszystkim wszelkie kremy antyage – już za późno! W międzyczasie i tak wygryzie Was jakaś wysoka i szczupła innowacja imieniem… Open X.

otwarta bankowość odchodzi

Otwarta Bankowość schodzi ze sceny

Jednak chyba nie do końca niepokonaną. WorldFinTech Report 2019 – lipcowy raport Capgemini i Efma – jasno daje jej do zrozumienia, że czas zamknąć pewien rozdział w życiu. Tymczasem – milowymi krokami nadchodzą zmiany i niezbędne nowości w modelach biznesowych. A to dlatego, że fintechy przede wszystkim ścierają się z natężeniem operacji, równocześnie banki – opóźniają współpracę z nimi. Efektem tych przepychanek, rodem z politycznych wieców, jest omijana szerokim łukiem Otwarta Bankowość.

Ponadto, partia Open X wchodząc już niemal na finansową scenę rządową obiecuje na przykład banalną rotację usług i danych. No i przede wszystkim – dynamiczne innowacje i nową klasę obsługi klienta.

Nowa partia Open X wypiera Otwartą Bankowość

Tymczasem, nowa partia Open X obiecuje również kreację rynku przepełnionego nowymi produktami i usługami. To z kolei zmusi banki i fintechy do modernizacji zarówno strategii innowacji jak i samej obsługi klientów. Niestety, mimo panującej kultury rozpowszechniania danych – interfejsy API nie są jeszcze codziennością.

Dlatego standaryzacja ma być odpowiedzią, przede wszystkim na, szeroki już horyzont, oszustwa. Jednak, na razie, według raportu, tylko 1/3 banków deklaruje przygotowanie do zarabiania na API. A czymże jest 1/3 w obliczu wieczności?

otwarta bankowość - czego obawiają się bankowcy?

Dodatkowo, bankowcy mają pewne obawy, co do bezpieczeństwa swoich klientów w kwestiach personalnych. Przeciwnie, tylko połowa reprezentantów fintechów deklaruje podobny niepokój, a zaledwie 38% – utratę kontroli nad danymi.

Na koniec – rzućcie jeszcze okiem na pełen raport tutaj!


View Comments
There are currently no comments.