fintech
Posted By Admin

Onfido już siedzi w piaskownicy regulacyjnej!


W czasach gdy fintech święci triumfy każdy chce być na odpowiednim miejscu. Dlatego też, brytyjska spółka Onfido już zakończyła pilotaż w ramach tamtejszej piaskownicy regulacyjnej.

Tym razem chodzi przede wszystkim o system wielokrotnego potwierdzania tożsamości. Wynik testu wykazał radosną nowinę – Onfido jest gotowe do wejścia na rynek.

Onfido dorośnie w piaskownicy

Tymczasem, wystarczy, by klient skorzystał z usługi weryfikacji w fintechu, a przekona się jakie to proste. Przy użyciu potwierdzonych danych można z tego samego poziomu płacić rachunki i logować się do innych usług finansowych.

W efekcie, jak się okazuje, usługa Onfido to nic innego jak cyfrowa tożsamość. Ta jednak w pełni spełnia wymogi regulacyjne, a ponadto jest wygodna w użyciu. A ponieważ testy pilotażowe trwały aż od zeszłego roku – możemy mieć pewność, że przeprowadzono je na trzecią stronę.

Fintech w międzyczasie współpracował z Deloitte i Evernym. Celem testów z kolei było potwierdzenie klienckiej chęci do ów rozwiązania. A co ważniejsze, okazało się, że jeśli ci mieli taką możliwość – wracali do alternatywy przy okazji nowych produktów oferowanych przez inne podmioty.

onfido

Mobilna tożsamość od Onfido to wygoda

Przenośna tożsamość, o której mowa, a raczej cyfrowe ID, mają za zadanie poprawić wygodę i odczucia klientów podczas korzystania z usług. Co więcej, rozwiązania może także zmniejszyć koszty onboardingu.

A ponieważ wystarczy tylko raz zweryfikować się przez ten wynalazek – tym lepiej dla nas, którzy, jak doskonale wiecie, mamy problem, gdy za wiele się dzieje. Jednak co nam to da tak naprawdę?

Standardowy internauta w Wielkiej Brytanii ma na swoim koncie aż 100 haseł i loginów, które wymienia w zależności od serwisu. Zapamiętanie ich i zarządzanie to orka na ugorze. W efekcie powstało jednolite ID, które dodatkowo spełniło jeszcze kwestie regulacyjne niemal na 100 procent. Co więcej, klient już wie, że skomplikowany proces weryfikacji można obejść. I to całkiem szybko, bez ceregieli. 

A ponieważ żyjemy już w czasach, w których kilkuminutowa weryfikacja to za wiele  – Onfido rzucił rękawice tym, którzy takową oferują. Tutaj to zaledwie jeden klik. Co więcej, obok poprawy doświadczeń samego klienta, rozwiązanie obniża także koszty KYC dla instytucji finansowych. 

Jednak, sprawdzenie tego w innych krajach nastąpi dopiero po całkowitym przetestowaniu rozwiązania na rynku brytyjskim. Wówczas będzie możliwe do stosowania na przykład podczas wynajmu samochodów, usługach hotelarskich online.


View Comments
There are currently no comments.