fintech

Największy fintech Europy rodzi się na naszych oczach


Mowa o ponownym połączeniu firm. Największy fintech Europy niebawem stanie się faktem. Łączenie podmiotów nastąpić ma do lata 2021.

Na włoskim rynku powstanie jeden z największych fintechów Unii. Tutaj właśnie instytucja płatnicza Nexi, operator systemu płatniczego Nexi Payments, przejmie firmę SIA. Ta druga z kolei dostarcza przede wszystkim technologie dla sektora finansowego. Tymczasem, decyzja o mariażu nie jest tutaj zaskoczeniem, ponieważ wyczekiwano jej już od kilkunatu miesięcy. Strony jednak dotychczas nie mogły dojść do porozumienia w sprawie warunków fuzji. Transakcja polega na wymianie akcji.

największy fintech europy

Największy fintech Europy to jest to, na co czekamy

Tymczasem, według informacji podawanych przez Reutera, wartość rynkowa nowego podmiotu ma przekroczyć 15 mld euro. Z kolei roczne przychody spółki wyniosą wówczas ponad 1,8 mld euro. Dodatkowo, firma ma obsługiwać 2 mln akceptantów kart płatniczych i blisko 120 mln plastików.

W międzyczasie, fintech powinien móc przetworzyć 21 mld transakcji przede wszystkim na rynku włoskim.  Ten ma nadrabiać opóźnienia z minionych lat.

Największy fintech Europy to przykład konsolidacji w branży. Co ciekawe, na początku roku mogliście przeczytać już w internetach o tym, że Worldline przejmuje Ingenico. Wówczas informowano przede wszystkim o nowych pracownikach, i obsługiwanych instytucjach finansowych. Niedługo później okazało się, że ten sam fintech przejmuje GoPay. Tak właśnie powstają wielkie fintechy.

Czytaj też: Worldline & ePayments pielęgnują startupy


View Comments
There are currently no comments.