Aktualności
Posted By Admin

Mastercard pod choinką – płatności świąteczne


Idą święta, więc rozpoczyna się coroczna walka o to, kto wyda więcej. Tymczasem, Mastercard podśpiewując w raporcie „Driving home for Christmas”, daje nam jasno do zrozumienia, że ten rok także obfituje w (zbędne?) płatności.

Jednak, mobilność nie powinna nikogo dziwić, ponieważ w końcu coraz bliżej święta – rodzina czeka. Na pewno czekają na nas też wydatki.

Co więcej, nie tylko te związane z podarkami.

płatności

Mniej płatności… życzy Mastercard?

W międzyczasie, gdy aura już iście świąteczna – wnet ponad 14 milionów rodaków podejmie się emigracji tu i ówdzie, by dopełnić ten czas przede wszystkim spotkaniami z rodziną.

Kto na płatnościach pojedzie dalej?

Efektem badania jest przede wszystkim dystans, jaki przemierzy statystyczny Polak, by poczuć magię świąt – ponad 200 km.

Jednak, na kanwie całej Europy jesteśmy zdecydowanie niżej, ponieważ Portugalczycy podejmą się wówczas wyzwania blisko 900 km samolotem.

Dlatego też tutaj, całe na biało, jak na grudzień przystało, wchodzą płatności, które też nie zamierzają zostać same w domu.

Co więcej, średnio opiewają na 660 PLN.

Driving home for… prezenty? Płatności dzwonią dzwonkiem!

Tymczasem, mimo wygórowanych kosztów samej podróży, część społeczeństwa (13%) tę wysokość odsuwa na dalszy plan, by na pierwszy wyszły… prezenty.

W konsekwencji czego na ów podarki dla najbliższych wykładane jest kolejne… prawie 800 PLN.

W przedświątecznej gorączce ważna jest wygoda zakupów i płatności.


Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

Płatności nie świętują tylko w domu…

A ponieważ czasy są takie, a nie inne – podróż świąteczna to już nie tylko ta do domu, a przede wszystkim ta turystyczna (13%).

Co więcej, Bożonarodzeniowy czas pod palmami dla blisko 25% z nas jest zdecydowanie mniej stresujący, a że palma bez bombek… to przecież nikogo nie dziwi!

płatności
źródło: Mastercard

Świąteczne savoir vivre płatności

Jednak Mastercard też człowiek i wie, że mobilność w święta może nas zrujnować.

Przede wszystkim ta płatnicza. Dlatego też, sam daje nam na tacy kilka zasad, jak żyć…

Plany, plany, plany – świąteczne płatności nie lubią swobody

W międzyczasie, gdy w głowie kłębią się pomysły na świąteczne potrawy, prezenty, dekoracje – Mastercard mówi stanowcze – nie wydawaj więcej, niż zaplanowałeś!

Ponadto – unikajmy zakupów na ostatnią chwilę, na przykład dwie godziny przed Wigilią. To samo tyczy się także ewentualnej podróży lub noclegu.

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

W efekcie czego – jeśli zakupy online, to tylko u sprawdzonych sprzedawców!

Co więcej, takich, których na przykład płacąc kartą możemy skorzystać z usługi chargeback.

Czym prędzej… oszczędzamy!

Tymczasem, gdy grudzień miesiącem wydatków – warto przygotować się na to zdecydowanie wcześniej i, by uniknąć kredytów i innych pożyczek – zaoszczędzić!

Jednak, jeśli do dyspozycji mamy kartę kredytową i się zapomnimy – mobilne płatności powinny wziąć się za spłacanie najlepiej już w styczniu!

Wesołe niech będą… płatności świąteczne!


View Comments
There are currently no comments.