BLIK
Posted By Admin

Marka BLIK największym drapieżnikiem w całej dżungli płatności


BLIK to marka, która w naszych polskich oczach okazuje się być jedną z tych najbardziej godnych zaufania. Polacy używający aplikacji bankowych najczęściej korzystają właśnie z alternatywy płatności pt. kody BLIK. Według badania Kantar prawie ⅔ wszystkich użytkowników poleciłoby tę metodę dalej. 

Co ciekawe, sama marka BLIK jest już bardziej rozpoznawalna niż Visa, Mastercard, Apple Pay czy PayPal. 

A ponieważ mamy za sobą już drugi kwartał tego roku – wiemy, że pod względem transakcyjnym te trzy miesiące są najlepsze w historii systemu. W tym czasie odnotowano bowiem blisko 100 mln transakcji i aż 5,5 mln aktywnych użytkowników. 

Z kolei samych odpowiedzi na pytanie o tę popularność dostarczają badania Kantar. Trzy czwarte Polaków zadeklarowało, że korzysta już z kodów, a kolejne 23% zna, ale marka BLIK nie towarzyszy mu jeszcze podczas transakcji.

Czytaj też: Blik do Blika a zbiorą się.. nowe płatności w Blinkee

marka blik
Fragment raportu Kantar

Marka BLIK poważnym graczem

Tymczasem, wśród swoich funkcji marka BLIK zanotowała już przede wszystkim płatności w e-commerce, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest dużym atutem. Na razie 60% z użytkowników korzysta z ów funkcji, a 81% wie, że taka istnieje. Drugie miejsce zajmują przelewy na numer telefonu, o których wie blisko 80%, a połowa już korzysta. Trzecie miejsce, niewiele powyżej 70%, należy do płatności w sklepach tradycyjnych.

BLIK jest obecnie najsilniejszą marką w kategorii nowoczesnych płatności w Polsce. Co istotne – cały czas wzmacnia swoją pozycję. Jest także najszybciej rosnącą w świadomości badanych innowacją na rynku płatności bezgotówkowych powiększając dystans do innych rozwiązań – często oferowanych przez globalnych graczy – mówi Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

To jeszcze jednak nie koniec, ponieważ niebawem marka BLIK zamierza wejść na teren zbliżeniowy. Wówczas będzie można płacić nim już na całym świecie. A to wszystko przede wszystkim dzięki współpracy z Mastercard!


View Comments
There are currently no comments.