Systemy płatności
Posted By Admin

Luminor Bank z 350 tys. EURO kary!


Problemy techniczne lubią być kosztowne… Luminor Bank właśnie na koncie zaliczył… 350 tysięcy EURO kary od Banku Litwy. Wszystko rozbija się o incydenty płatnicze, które miały miejsce w okresie lipiec-sierpień 2020. Bank jednak naprawił niedociągnięcia… A kara została.

Estoński bank, którego oddział operuje także na terenie Litwy w efekcie dochodzenia ma na karku nową karę – informacja prasowa tutaj. Okazuje się, że ten nie wywiązywał się z obowiązków dostawcy usług płatniczych, nie zapewniając klientom prawa do dysponowania środkami na własnych rachunkach.

Co ciekawe, w jednym z incydentów bank miał wykonać 772 nieautoryzowanych transakcji płatniczych na kwotę ponad 1 mln EURO. Po ich wykryciu – nie podjął z kolei odpowiednich działań. W efekcie Bank Litwy nałożył tutaj grzywnę w wysokości 150 tysięcy EURO.

Luminor

Tymczasem, gdzie reszta – zapytacie? 

Spieszymy z wyjaśnieniami! Kolejne 100 tysięcy EURO nałożono za nieodpowiednią komunikację Luminor Bank z klientami w kwestii właśnie powyższych incydentów. W efekcie – blisko 5500 klientów bezskutecznie próbowało użyć podpisu mobilnego i utraciło dostęp do bankowości internetowej, czego bank nie wyjaśnił.

Za naruszenie bank także otrzymał grzywnę w wysokości 100 tysięcy EURO. Z naszych obliczeń wynika więc, że 350 tysięcy EURO jest więc jak najbardziej realne.

W międzyczasie warto też wspomnieć, że zeszłoroczne problemy techniczne równają się procesowi migracji na nową platformę. Co prawda, bak utrzymuje, że naprawił ów niedociągnięcia, ale co tak naprawdę się wydarzyło – dopiero się okaże.

Czytaj też: KNF wydał zgodę: przejęcie eCard, BillBird, PayPro i PayLane!


View Comments
There are currently no comments.