Bez kategorii
Posted By Admin

Kurs Bitcoina drastycznie spada – wszystko wina Muska


Wystarczył, jak się okazuje, wyłącznie jeden tweet Elona Muska, by kurs Bitcoina zanurkował. 13 maja wyniósł 11,5% mniej i spadł do poziomu 49,5 tys. USD.

Tymczasem, to że Bitcoin nie jest ekologiczny – to żadna tajemnica. Wiele osób, co prawda, nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie jest z papieru, jednak to wcale nie oznacza, że robi dobrze środowisku naturalnemu. Wykopanie takiego jednego delikwenta pochłania bardzo dużo energii elektrycznej – koparki kryptowalut, czyli specjalne komputery, do których budowy wykorzystuje się na przykład zdecydowanie mocniejsze karty graficzne nie są tanie w utrzymaniu.

— Elon Musk (@elonmusk) May 12, 2021

Kurs Bitcoina, a Elon Musk

Tymczasem to, że Elon Musk potrafi szokować, wiemy. To przede wszystkim refleksje, które ludzie chcą usłyszeć, często całkiem zgodne z oczekiwaniami opinii publicznej w danej chwili. Co więcej, kiedy pod koniec roku kryptowaluty weszły z przytupem w płatniczy mainstream… Tesla dodatkowo podbiła szał na kryptowaluty swoją decyzją o zakupie dużej ich liczby. Dodatkowo jednocześnie zapowiedziała, że będzie także przyjmować płatności w BTC.

W efekcie, nie minęło pół roku i gdy głosy ekspertów oraz organizacji zwracających uwagę, że jeśli firma chce być „ESG friendly”… to nie powinna być „bitcoin friendly”. Oczywiście nie z powodu ryzyk regulacyjnych, biznesowych czy innych… Ale po prostu z uwagi to, że BTC nie jest dobre dla klimatu…

A ponieważ wskaźnik śladu węglowego powoli staje się wskaźnikiem ekonomicznym – to właśnie od jego wartości uzależnione będą nie tylko poziomu finansowania czy kredytowania działalności ale… Przede wszystkim opodatkowanie danego podmiotu. A ślad węglowy Tesli z powodu BTC mógłby tylko wzrosnąć.

Czytaj też: Płatności za paliwo bez wychodzenia z samochodu niebawem na BP


View Comments
There are currently no comments.