fintech
Posted By Admin

Karta V Pay odeszła na zawsze – ostatni bank wybiera… Visę!


Karta V Pay dogorywa. To wszystko przede wszystkim dlatego, że właśnie ostatni bank, z którym się trzymała – Nest Bank – wyłączy tę alternatywę w maju bieżącego roku.

Tymczasem, V Pay zaczyna mieć coraz bardziej pod górkę, ponieważ Nest Bank rozpoczyna właśnie dezaktywację kartę typu V Pay.

Jednak, klienci nie pozostaną sami sobie, ponieważ w zamian za to bank planuje podać pomocne płatności.

karta v pay

Kto poda rękę do karty V Pay?

Tutaj z kolei prym wieść będą przede wszystkim tradycyjne debetowe karty. Co więcej, te sygnowane logiem Visa wydawane będą do rachunków w walutach obcych, na przykład euro czy dolarze.

Wymieniamy karty V Pay na bardziej nowoczesne karty Visa w euro, które są akceptowane na całym świecie (V Pay tylko w Europie). Ponadto nowe karty klienci mogą dodać do portfeli mobilnych Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. W przypadku V Pay nie było takiej możliwości. Karty wymieniamy w trosce o komfort naszych klientów i nie pobieramy za to opłat 

Komunikat nadesłany do cashless.

W międzyczasie – Nest Bank jest ostatnim bankiem w kraju, który wydawał kartę V Pay.

Ponadto, ta wciąż zdaje się być przydatna w krajach europejskich, na przykład w Niemczech. Tu z kolei są jeszcze miejsca, gdzie nie akceptuje się karty Visa czy Mastercard, a działają lokalne systemy.

Karta V Pay krajowym standardem?

A to właśnie karta V Pay była przyjęta, jako ta wydawana w krajowym standardzie.

Jednak nie ma się co przejmować, ponieważ po pierwsze – na razie z wyjazdami nam nie po drodze. 

Po drugie z kolei – świat jest na tyle do przodu, że tyłu mu nie zabraknie. Dlatego też – spokojnie, płatności będą możliwe wszystkimi alternatywami i to… wszędzie!


View Comments
There are currently no comments.