fintech

Jestem Bank, Asseco Bank, czyli bankowość w sześć minut


Rozwiązanie, które oferuje Asseco Bank – Asseco Boox zaprezentowano podczas konferencji Banking Forum.

Asseco podjęło się uruchomienia platformy procesowej i technologicznej do sprzedaży i obsługi produktów finansowych.

Rozwiązanie działa w chmurze i jest dostępne w modelu subskrypcyjnym. Co więcej, może być wykorzystywane do przebudowy albo modernizacji działającego banku. A dodatkowo – może być zalążkiem budowy nowej instytucji.

Cały precedens zaprezentował Tomasz Blicharz, Product Marketer Asseco  na konferencji Asseco Banking Forum. To w odpowiedzi na pytanie Cyfrowy bank w 6 dni – budować czy remontować?

Dodatkowo, platforma, zdaniem twórców, jest rozwiązaniem w pełni dojrzałym i gotowym do uruchomienie i obsługi procesów bankowych. Z kolei neobanki i sandboxy testowe czy rozwiązania marketplace mają znaleźć dobre narzędzie do sprawdzania hipotez biznesowych.

Albo udowadniania słuszności przyjętego przez siebie modelu. W międzyczasie podmiotu obecne już na rynku mają wykorzystywać cechy pokroju modelu subskrypcyjnego czy pracy w piaskownicy technologicznej do testowania nowych usług.

asseco bank
www.asseco.com

Asseco Bank do potęgi szóstej

Tymczasem, jak twierdzi sam Asseco – BooX to pierwsza operacyjna platforma technologiczna, która zawiera zdefiniowany komplet procesów przeznaczonych do obsługi przede wszystkim produktów finansowych.

Dodatkowo, firma umożliwia klientom także procesy i szablony produktów bankowych, zapewniając przy tym w międzyczasie monitoring otoczenia regulacyjnego. Precedens jest już po pierwszym wdrożeniu w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie i Płońsku.

Czytaj też: Sandbox API już niebawem! I to od KNF


View Comments
There are currently no comments.