Aktualności
Posted By Admin

Ekspansja PayU na Wibmo


Wszem i wobec – PayU Panem ekosystemu cyfrowych płatności! W ostatnim czasie postawili bowiem na ekspresowy rozwój na terenie Indii i przeznaczyli na inwestycję w branżę fintech 500mln dolarów.

Teraz wybór padł na Wibmo – jednego z największych dostawców usług płatniczych na rynku azjatyckim, a to już kolejny krok do opanowania świata płatności i harmonizację transakcji sprzedawców z kupującymi! Wibmo ma jednak wciąż stanowić autonomiczną spółkę, a posłużyć jedynie do inspekcjonowania wiarygodności rozliczeniowej ewentualnych kredytobiorców.

kobieta płacąca telefonem przez PayU

Stawka owego przedsięwzięcia opiewa na 70 mln dolarów. Wibmo z siedzibą aż w Dolinie Krzemowej dostarcza rozwiązania z zakresu zabezpieczeń płatności internetowych oraz dysponuje bramką płatniczą.

To komiwojażerstwo PayU sprawia, że plasują się oni w Wielkiej Piątce inwestorów w branży fintech. Wykupienie Wibmo pozwoli na rozwinięcie skrzydeł w zakresie biznesu kredytowego w kooperacji z pożyczkodawcami.

Warto też napomknąć, że we wrześniu zeszłego roku otrzymali licencję od Reserve Bank of India na proceder jako pozabankowa instytucja finansowa.

Co więcej, miesiąc później dokładnie tę samą licencję otrzymał partycypant PayU i inny członek holdingu – Kreditech. A co za tym idzie – rozszerza się horyzont w związku z nowymi produktami kredytowymi w rejonach azjatyckich.

Oto przyszłość!

Więcej o zmianach w PayU pisaliśmy tutaj.


View Comments
There are currently no comments.