BLIK
Posted By Admin

Blik Friday – kody BLIK zrobiły najwięcej zakupów


Niby nic, a jednak cztery wyprzedażowe dni black weekendu przyniosły ciekawe dane dla świata płatności. Obrodziły wówczas przede wszystkim kody BLIK, które wygenerowaliśmy prawie 4 miliony razy!

Kody BLIK do 4 milionów razy sztuka

W międzyczasie, mimo że przekonanie o tym, że do trzech razy sztuka zdaje się być nienaruszalne – kody BLIK przejmują stery płatnicze i generują ponad 600 milionów PLN.

Kto da więcej?

Co więcej – tylko w okresie od Black Friday do Cyber Monday, czyli… czterodniowym!

A dodatkowo, w eter puszczono głosy, jakoby potencjał tego drugiego z kolei – Cyber Monday – nie został do końca wykorzystany.

Przede wszystkim dlatego, że wszelkie armaty marketingowe kierowane są właśnie w Czarny Piątek, niemal całkowicie omijając Poniedziałek.

Są cztery dni boskie dla kodów BLIK!

Tymczasem, wszystkie cztery dni były tymi boskimi, w których kody BLIK generowały się wręcz bez przerwy.

Jednak, mimo wszystko, to Black Friday okazał się rekordowym dniem wyprzedaży, ponieważ to właśnie wtedy transakcje osiągnęły zenit – 1,2 miliona sztuk, co dało… 211 mln PLN!

Ponadto – aż 1 milion (150 mln PLN) sfinalizowano w e-commerce.

kody BLIK

Blik, Bliczek, Bliczunio… kody BLIK świętują weekend

A ponieważ piątki kojarzone są już z tymi najmniej intensywnymi dniami dla BLIKa, to właśnie wspomniany wcześniej marketing zrobił całą robotę.

Wypijmy za Bliki

Tymczasem, kolejne trzy dni też nie pozostawiają wątpliwości.

To wszystko dlatego, że sobota przyniosła 800, a niedziela 900 tys. operacji kodami – czyli powyżej średniej.

W efekcie czego potencjał tego wyjątkowego piątku w roku rośnie – w tym roku liczba transakcji dobiła do 125 procent więcej niż w minionym.

Kody BLIK też nie lubią poniedziałku?

Okazuje się, że Cyber Monday nie naładował klienckich koszyków po brzegi.

I mimo że zachodnie sklepy internetowe to właśnie wtedy radują się najbardziej – polski e-commerce odnotował tylko 869 tys. kodów BLIK.

Jednak, gdy na kanwie samego weekendu to liczba, którą wymarzono sobie jako nieco wyższą – rok do roku mamy wzrost! I to aż o 150% w ilości operacji.

Dzień Singla, czyli Black Friday po chińsku – co na to kody BLIK?

W międzyczasie, gdy polskie sklepy celebrują święta handlu – wciąż im mało. Dlatego, z uśmiechem, zapatrują się także na chińskie święto – 11 listopada – Dzień Singla.

Ten z kolei, zapoczątkowany przez serwis Aliexpress, przyniósł w tym roku aż 973 tys. operacji kodem.

Co więcej, mimo że ów dzień nie jest specjalnie nagłaśniany – cieszy się podobną renomą jak Black Friday i Cyber Monday.


View Comments
There are currently no comments.