Raporty
Posted By Admin

Allegro Pay: pożyczki Polaków wynoszą już… 1 mld PLN!


Allegro zaprezentowało wyniki na koniec III kwartału 2021 roku. Co ciekawe, z tych wynika, że Allegro Pay to pożyczki dla Polaków w wysokości 1 mld PLN. Do końca roku ta kwota ma wzrosnąć do poziomu 1,5 mld PLN.

Nastały czasy, gdy Allegro oficjalnie udostępniło odroczone płatności wszystkim klientom. We wrześniu tego roku użytkownicy najpopularniejszej zakupowej platformy w kraju zaczęli.. odkładać płatności na później! Wcześniej usługa Buy Now Pay Later była dostępna wyłącznie dla wybranych użytkowników. Projekt wystartował w połowie 2020 roku. Wcześniej odroczone płatności na Allegro były oferowane we współpracy z fintechem PayPo.

Czytaj też: BIK HUB: nowa piaskownica technologiczna

Allegro Pay pożyczki

Tymczasem, w najnowszym komunikacie na temat wyników finansowych spółki czytamy, że na koniec września tego roku za pomocą takiej metody płatności Allegro Pay opiewało na pożyczki w wysokości 1 mld PLN. W efekcie, osiągnięto poprzedni cel na 2021 rok. Teraz firma zwiększa swoje oczekiwania i liczy, że… do końca roku zarobi 1,5 mld PLN!

Co ciekawe, głosami samej Rady Programowej Fintech Summit Poland 2021 Allegro Pay zostało nagrodzone w kategorii Rozwiązanie BNPL. Nagrodę na wieczornej gali odebrał sam Rafał Czernik, CEO Allegro Pay. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że fintech pokonał takich konkurentów jak na przykład PayPo, Twisto czy Klarna. Pełną listę nagrodzonych z kolei znajdziecie tutaj.

Pojawia się więc jeszcze w międzyczasie pytanie: jak prezentują się pozostałe wyniki Allegro? W III kwartale wartość towarów sprzedanych na platformie wzrosła o prawie… 20% do 9,9 mld PLN. Z kolei przychody wzrosły o niespełna 33% do poziomu 1,2 mld złotych. 

W międzyczasie firma rozpoczęła także proces przejęcia czeskiej grupy Mall za kwotę około 4 mld PLN. W efekcie tej akwizycji sprzedawcy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej będą mogli wystawiać oferty na jednej platformie i sprzedawać je.. w całym regionie!

Czytaj też: Link do płatności – nowa usługa w Cinkciarz Pay


View Comments
There are currently no comments.