Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Hej ho, hej ho, Allegro na giełdę poszło!


Allegro i giełda idą już prawie pod pachę… A przynajmniej tak donosi Bloomberg, który pewnie informuje nas, czytelników, o planach spółki w kwestii oferty publicznej.

Serwis Bloomberg, powołując się na źródła, określone własnymi, podał, że największa platforma e-commerce w Polsce – Allegro wchodzi na giełdę. Co więcej, sprzedaż akcji spółki planowana jest jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie po wakacjach. 

W międzyczasie, serwis informacyjny zastrzega, że fundusze posiadające udziały w Allegro mają podjąć się nowej współpracy. Wśród nich są przede wszystkim Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

Przy tej właśnie planowanej ofercie publicznej ci wytoczą działa współpracy z Lazard – firmą zarządzającą aktywami.

allegro giełda

Czy Allegro i giełda idą ze sobą w parze?

Tymczasem, jak podaje agencja, Allegro wyceniane jest, jak na razie, na blisko 10 mld euro. Planowana sprzedaż z kolei ma wynieść prawie 2 mld euro. 

I tak, gdyby jednak do niej doszło, Allegro weszło na Giełdę Papierów Wartościowych – platforma ma szansę zdobyć tytuł debiut roku. A może i nawet w samej Europie! Jednak, mimo wszystko, pojawia się pytanie, czy spółka faktycznie zamierza wejść na giełdę. Zwłaszcza w Warszawie, która to słynie ostatnio z kiepskiej passy.

W międzyczasie, warto wspomnieć, że Allegro, zdaje się, mogłoby pozwolić sobie nawet na taki ruch, ponieważ stanowi hegemona jeśli chodzi o handel internetowy w Polsce. Ma blisko 21 mln zarejestrowanych użytkowników. Co więcej, ostatnio sama bawi się w inwestycje, na przykład w FinAI.

A dodatkowo, Allegro i giełda to wciąż za mało – e-commerce planuje przecież być całkiem niezależna jeśli chodzi o usługi finansowe. Już stworzyło markę Allegro Finanse, w ramach której ma oferować autorskie płatności.


View Comments
There are currently no comments.