Systemy płatności
Posted By Admin

Rekord BLIK w ciągu roku podwoił liczbę transakcji!


Kolejny rekord BLIK! System podwoił liczbę transakcji płatniczych w ciągu roku! Największy udział w transakcjach systemem BLIK wciąż mają jednak płatności w sklepach internetowych!

Czytaj też: Automatyczne płatności za parking w natarciu – Autopay i NaviParking

BLIK! – i jest

Prezes Polskiego Standardu Płatności – operator BLIK – przedstawił oficjalne dane na temat płatności w okresie kwiecień-czerwiec 2021. Wówczas klienci zrealizowali 176 mln różnych operacji, a więc dwa razy więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku! Łączna wartość tych operacji to… 24 mld PLN!

Czytaj też: Giełda kryptowalut bitmaszyna.pl na liście ostrzeżeń publicznych

rekord BLIK

Rekord BLIK – to już standard

Co ciekawe, z danych PSP wynika także, że klineci korzystając z BLIKa najczęściej płacą nim w internecie. Prawie 70% transakcji odnotowanych w II kwartale to płatności w e-commerce. Było ich ponad 121 mln, z czego 3,8 mln to te rozliczane przez międzynarodowych operatorów płatności. Wartość transakcji online osiągnęła prawie.. 14,5 mld PLN! 

Z kolei drugą najchętniej wykorzystywaną funkcją BLIKa  jest przelew na telefon. Stanowiły niemal 15%, to więc wzrost o 187% rokrocznie. 

Tymczasem, liczba transakcji w terminalach płatniczych wzrosła o 133% do poziomu… ponad 19,6 mln w II kwartale 2021! Co ważne – ich wartość przekroczyła miliard złotych!

Czytaj też: 600 oddziałów bezgotówkowych w bankach w Polsce! Tradycja odchodzi?


View Comments
There are currently no comments.