fintech
Posted By Admin

Odpowiednik Revolut – Vivid Money wyceniany na 100 mln euro!


Kim jest młody odpowiednik Revoluta? Vivid Money – niemiecki fintech – oferuje wiele darmowych usług i zdecydowanie bardziej rozwinięty program moneyback.

Startup Vivid Money zaświęcił triumfy w ostatnich miesiącach, kiedy to pozyskał od inwestorów 15 mln euro. W efekcie młoda niemiecka firma wyceniana jest już na 100 mln euro. To całkiem sporo, jeśli właśnie weźmie się pod uwagę fakt wieku ów firmy.

Co ciekawe, twórcy fintechu wcześniej pracowali już w bankowości Tinkoff. Na razie jednak nie chcą samodzielnie tworzyć całkowitej struktury. Dlatego też Vivid Money powstaje przy współpracy z innym, też niemieckim, fintechem – Solarisbankiem. Ten przecież działa już na rynku od kilku lat. A nadto – posiada także licencję bankową, oferując w międzyczasie oferując innym platformę, na której można tworzyć challenger banki. Zapewnia też gwarancję depozytom do 100 tys. euro. Kolejnym partnerem jest Visa.

Czytaj też: Revolut sprzedaje złoto i srebro

vivid money
Karta Vivid Money.

Vivid Money to jest to, na co czekaliśmy?

Fintech jest więc przede wszystkim operatorem aplikacji, której użytkownik może otrzymać metalową kartę debetową i korzystać do woli z Apple i Google Pay. 

Tutaj właśnie do dyspozycji klienckiej jest portfel elektroniczny umożliwiający przechowywanie środków i wykonywanie przelewów. I to całkowicie za darmo. Dodatkowo, firma przekonuje także, że aplikacja pozwala w prosty sposób śledzić wydatki, a nawet blokować na przykład niechciane subskrypcje. Każdy użytkownik może także tworzyć subkonta i udostępniać je znajomym. Na stronie internetowej startup jasno daje do zrozumienia, że niebawem pojawią się tutaj także narzędzia inwestycyjne.

Dodatkowo, fintech przyciąga także rozwiniętym programem moneyback. Tu z kolei można zdobyć do 10% zwrotu podatków. Aplikacja jest w pełni darmowa jeśli chodzi o pakiet Standard. Twórcy przewidzieli jednak też pakiet dodatkowy – Prime. Pierwsze trzy miesiące są darmowe, kolejne – 9,90 euro/mies.

Jednak, oczywiście, płatna wersja daje także szereg bonusów, na przykład wypłacanie większych sum z bankomatów czy więcej walut w wirtualnym kantorze. 

Czytaj też: Gigant fintechu tuż tuż – Worldline sfinalizował przejęcie Ingenico


View Comments
There are currently no comments.