Aktualności
Posted By Admin

Aplikacja Circle K umożliwia zdalne płatności za paliwo


Aplikacja Circle K idzie, zdaje się, w ślady starszych kolegów, na przykład Orlenu – udostępnił płatności za paliwo mobilnie! Czy to efekt koronawirusa?

Być może. Jednak nie możemy nie brać pod uwagę tego, że nawet gdy COVID jeszcze nie był tak popularny cieszyliśmy się płatnościami mobilnymi. Co więcej – szliśmy jak burza do przodu w ów innowację.

Dlatego też, teraz aplikacja Circle K umożliwia klientom uiszczenie płatności za paliwo i myjnię bez podchodzenia do kasy. Na razie w aplikacji Circle K mogą korzystać z płatności tylko osoby tankujące na warszawskich stacjach. Jednak już w grudniu usługa ma być dostępna w całej Polsce.

Być może tutaj martwią się nieco użytkownicy samochodów firmowych. Przede wszystkim dlatego, że jak na razie, nie jest możliwe uzyskanie faktury VAT z numerem NIP nadawcy podczas takiej płatności.

Czytaj też: Credit Agricole rozdaje smartwatche – wygraj i Ty!

aplikacja circle k

Płatności za paliwo na jeden klik

Tymczasem, płatności za paliwo w aplikacji Circle K są dostępnie, jak na razie, wyłącznie dla członków Extra Club. Osoby, które jeszcze nie widnieją w ów programie lojalnościowym muszą wpierw założyć konto w klubie. Przed pierwszym tankowaniem z kolei wystarczy dodać do aplikacji własną kartę płatniczą. 

Co ciekawe, kierowca, który wyrazi chęć płatności a paliwo lub myjnię w aplikacji powinien cały czas podczas przebywania na stacji udostępniać lokalizację GPS. Później, po podjechaniu już do punktu tankowania, wybiera w aplikacji opcję PALIWO i wskazuje numer dystrybutora. Od momentu potwierdzenia transakcji mamy dwie minuty na to, by podnieść pistolet. Kolejne 90 sekund zarezerwowane jest na napełnienie zbiornika. Analogicznie sytuacja wygląda podczas preautoryzacji na myjni.

W efekcie aplikacja Circle K dokonuje czasowej blokady środków – w kwocie 300 PLN w razie zakupu paliwa, a w przypadku myjni – kwocie najniższej dostępnej w programach. Po zakończeniu operacji zastrzeżenie sumy zwalnia się, a karta zostanie obciążona odpowiednią kwotą. Paragon można odebrać w kasie punktu sprzedaży, lub otrzymać na maila przypisanego do konta.


View Comments
There are currently no comments.